Senzace: Koller po čtyřech letech obleče dres reprezentace – té plážové

beach soccer

Je to senzace, čtyřicetiletý fotbalový kanonýr Jan Koller, historicky nejlepší střelec národního týmu s 55 góly (v 91 zápasech), obleče v neděli 21. července v Písku po čtyřech letech znovu dres ČR. Bude to dres české reprezentace v plážovém fotbalu. Tým odehraje v neděli ve sportovním areálu FC Písek dva přípravné zápasy proti Slovensku (od 11.00 a od 15.30 hodin). Jan Koller byl trenérem národního týmu v beachsocceru Michaelem Lukičem nominován naprosto po zásluze na základě výkonů v Ladronka lize v dresu BS Bohemians.

Koller, žijící trvale v Monaku, dal ve třech zápasech Ladronka ligy za zelenobílé šest branek a byl také druhým nejlepším střelcem turnaje Staropramen Cool. Písek se těší na Kollerovu premiéru v „plážáku“ jako na velký svátek. Naposledy areál FC Písek hostil beachsoccerovou reprezentaci před čtyřmi lety (porazila zde Rakousko 4:3 a 6:3. Start Jihočecha Jana Kollera ze Smetanovy Lhoty bude ozdobou duelů se Slováky, s nimiž Češi dosud nikdy neprohráli. Čtyřikrát nad nimi zvítězili.

Hvězda mnoha slavných duelů národního týmu zde může otevřít svou novou střeleckou kapitolu na písku v Písku. Partnery Jana Kollera v týmu budou prakticky všechny jeho tradiční opory – kapitán Martin Chalupa, Jaroslav Kovařík, Petr Víšek nebo Martin Boček, který si před 14 dny vyzkoušel atmosféru italské ligy v dresu Interu Milán.

Poslední reprezentační zápas hrál Jan Koller 5. září 2009 proti Slovensku v Bratislavě v kvalifikaci o účast na MS 2010 (2:2), tehdy byl hráčem týmu ruské Premier Ligy Křídla Sovětů Samara. „Dino“ naposledy hrál profesionálně v dresu AS Cannes ve III. francouzské lize v sezoně 2010/11, kde také ukončil kariéru jako osmatřicetiletý. Dodnes však podle možností nastupuje za svůj mateřský klub TJ Smetanova Lhota v zápasech I. B třídy.

Česká legenda postupně vystřídala dresy divizního ZVVZ Milevsko, Sparty Praha, v Belgii hrál za KSC Lokeren a RSC Anderlecht Brusel, v letech 2001 až 2006 zářil v dresu německé Borussie Dortmund, dvě sezony byl hráčem AS Monaco, na půl roku se vrátil do Německa ve službách 1. FC Norimberk (2008). Ve své poslední sezoně na úrovni nejvyšších evropských soutěží v Samaře (2008/09) Koller odehrál 46 utkání a dal 16 gólů.

Odkaz na článek: Senzace: Koller po čtyřech letech obleče dres reprezentace – té plážové