Prohra a výhra v prodloužení. Češky odehrály dva zápasy proti Grembachu

České reprezentantky mají za sebou premiéru v letošní sezoně. V domácím prostředí v Beach-areně na Radlické ulici odehrály o uplynulém víkendu dva přípravné duely proti přednímu světovému týmu Grembach Lodž z Polska. V sobotu holky padly 2:3, v neděli po úžasném závěru slavily výhru 5:4 po prodloužení. „Holky jdou rok od roku nahoru,“ pochvaluje si trenér Zdeněk Sláma. Dohromady třikrát se prosadila Michaela Čulová.

Česká reprezentace žen má za sebou vstup do nové sezony. Sobotní duel nabídl více defenzivní podívanou, na obou stranách dobře pracovaly obrany. Na úvod to holkám nevyšlo, při prohře 2:3 se prosadily Michaela Čulová a Anna Cíznerová.

Nedělní zápas už měl sladkou tečku. Češky sice ještě před třetí třetinou ztrácely dva góly, skvělým závěrem ale dotáhly utkání do prodloužení, ve kterém rozhodly o své výhře. Dvakrát se prosadila ve formě hrající Michaela Čulová, po jedné brance přidaly Karolína Dlouhá, Lucie Hrušková a Aneta Jungová.

„Máme za sebou dvě velice kvalitní utkání, a konečně i vítězství. Sice až v prodloužení, ale je cenné. Musím říct, že jsem velice spokojen. Holky jdou rok od roku nahoru, zlepšila se střelba, hra i bránění. Pořád ale máme problém v proměňování šancí. Na gól se nadřeme a naopak dostáváme hloupé góly,“ hodnotil přátelský dvojzápas s kvalitním polským celkem trenér Zdeněk Sláma.

Na přelomu června a července čeká české reprezentantky první letošní turnaj. V portugalském Nazaré se odehraje základní fáze Women´s Euro Beach Soccer League. „Máme ještě měsíc do turnaje v Nazaré, ale jsme na dobré cestě. Doufám, že tam tentokrát uspějeme,“ dodal kouč Sláma.