První nabitý víkend FBSL: do čela se vyšvihli Bohemians, stíhá je Ladronka

Fortuna Beach Soccer League má za sebou první nabitý víkend letošní sezony. V sobotu a neděli se odehrálo dohromady osm utkání. Do čela tabulky se vyšvihli „klokani“, loňský šampion zvládl všechny své tři zápasy bez ztráty bodu. Na druhém místě se drží Ladronka s osmi body, následují tři tříbodové celky. Na čele tabulky střelců se drží Tomáš Huráb s osmi góly ve čtyřech zápasech.

Letošní ročník načala už pondělní předehrávka mezi Slavií a Duklou (5:4). Sobotní program odstartoval duelem mezi Ladronkou a Villagers a byla to hned pořádná divočina. Ladronka se po bezbrankové první třetině ujala pohodlného vedení, které ale „Vesničani“ dokázali třemi góly ve 32. minutě otočit. Zápas nakonec dospěl za stavu 5:5 do prodloužení, ve kterém se prosadil Tomáš Huráb, autor čtyř branek.

Ladronka šla do akce hned znovu, když vyzvala nově složený tým reprezentační dvacítky. Mladíci měli skvělý start, následně se ale ve druhé třetině ukázaly zkušenosti hráčů z Ladronky. Ta nakonec slavila výhru 10:8, čtyři góly opět nasázel Tomáš Huráb, hattrickem přispěl Marek Eisman. Na druhé straně po dvou trefách zapsali Matyáš Razesberger a Viktor Klinér.

A v třetím a zároveň posledním sobotním duelu šli do akce také úřadující mistři z Bohemians. Proti Villagers se jim dlouho nedařilo, po dvou třetinách prohrávali 1:2, v té závěrečné ale dokázali nasázet šest gólů a slavili výhru 7:3. Hattrick během pouhých čtyř minut zaznamenal David Černý.

V neděli se každý z pěti týmů (kromě Slavie) představil v akci dvakrát. Vše načal souboj mezi Ladronkou a Duklou, ve kterém výhru 5:2 slavila Ladronka. Následně Bohemians zdolali juniorskou reprezentaci 7:3, když o výhře znovu rozhodli až v závěrečném dějství.

Dukla si připsala první body do tabulky až ve svém třetím zápase. Jednoznačnou výhru 9:2 nad Villagers řídili hattricky Eduard Topor a Petr Polanka. „Klokani“ zvládli i svůj třetí duel v sezoně, když si poradili s Ladronkou 5:2. Tentokrát o svém triumfu rozhodli už během prvních dvou třetin, po kterých vedli o pět gólů. Hattrick zapsal Miloslav Klíma, další dva góly pak David Černý.

A v závěrečném nedělním duelu si první body do tabulky připsali také „Vesničani“, kteří porazili ČR U20 6:3 i díky dvěma brankám Jakuba Janíka a Zdeňka Sonntaga.

Fortuna Beach Soccer League bude pokračovat dohrávkou mezi Duklou a Bohemians v úterý 27. června od 19:30. Následuje reprezentační přestávka a znovu pokračovat se bude až 10. července. Sledujte náš web a sociální sítě Beach Soccer Czech a nic vám neuteče!