Reprezentační trenér Michael Lukič a gólman U21 Matěj Přibyl před Tallent Cupem 2019

Michael Lukič

Michale, vyrážíte na letošní první turnaj. Co Vás v Maďarsku čeká?

Čeká nás TOP turnaj této věkové kategorie. Trochu mě mrzí neúčast gólmana Bartla a Andrleho. Ale i tak jsme dali dohromady velmi slušný tým. Panuje tu velmi dobrá nálada. Kluci se už teď těší na první zápas, ve kterém vyzveme domácí Maďarsko. Co se týká kvality soupeřů, tak nevíme, co nás čeká. Ale samozřejmě jména reprezentačních výběrů jsou zvučná. Čtvrteční odpolední program budeme věnovat tréninku, na kterém se zaměříme na doladění herních variantu a posunu.

S jakým cílem do turnaje jdete?

Na Tallent Cup vyrážíme především s cílem, dát do každého zápasů maximum. Bude zapotřebí předvést v každém směru zodpovědný výkon. Jedině tak můžeme překvapit a uhrát dobré výsledky. Nemáme co ztratit a já věřím, že nám bude přát i štěstí.

Matěj Přibyl

Matěji, odjíždíš na Tallent Cup 2019 do Maďarska na svou první „ostrou“ reprezentační zkoušku za U21. Cítíš před turnajem nervozitu?

Nervozitu ani tak ne. Pár utkání jsem za reprezentaci U21 už odehrál. Samozřejmě to byla jen přátelská utkání, ale i tak byly zápasy náročné. Ale samozřejmě před takovým turnajem cítím takovou tu pravou sportovní nervozitu. Moc se těším, až si zahrajeme proti kvalitním soupeřům, jakými Maďarsko, Polsko, a především Španělsko jsou.

Ty už sis vyzkoušel také dospělý plážový fotbal, když ses na jaře zúčastnil s reprezentačním Áčkem turnaje v Německu. Jaký je rozdíl mezi U21 a dospělým beach fotbalem?

Rozdíl je to především v rychlosti, technice a fyzičce. Hráči v dospělém fotbalu jsou v těchto věcech lepší. Na nic není moc času, všechno je rychlé a v podstatě z každé útočné akce může padnout branka.

S jakým cílem vyrážíte do Budapešti na Tallent Cup?

Jedeme tam především nasbírat zkušenosti, které se nám budou hodit do budoucna. Chtěli bychom co nejvíc potrápit Španělsko a doufám, že s Polskem a Maďarskem bychom mohli udělat nějaký dobrý výsledek. Je nám jasné, že proti nám nastoupí kvalitní týmy, ale my do zápasů dáme 100%.