Turnaj Euro Women´s Cup 2019 v Nazaré hodnotí trenér Zdeněk Sláma a kapitánka Aneta Jungová

Zdeněk Sláma

Zdeňku, z Nazaré si nepřivážíte ani jednu výhru. Kde vidíš ten pomyslný kámen úrazu?

Mám z toho takové smíšené pocity. Na jednu stranu holky takticky dodržovaly všechno, co jsme si v přípravě na zápasy řekli. Na druhou stranu dostáváme hloupé góly, a to      hlavně ze střel z dálky. Máme také trochu smůlu. Přijde mi, že naše soupeřky proti nám skórují z každé nebezpečné akce. Když se potom dívám na jiné zápasy, tak jejich střely až tak přesné nejsou.

 

Který zápas byl z tvého pohledu nejvydařenější a který naopak našemu výběru nesedl?

První zápas proti Švýcarkám se nám opravdu moc nepovedl. Holky do toho nedaly maximum. Proti Španělkám to ale bylo naopak, tam makaly od první do poslední minuty. Co se týká zápasu s Holanďankami, tak ty jsme totálně přehráli, ale opět nás trápila koncovka, když jsme zahazovali stoprocentní šance a soupeřkám tam napadalo vše. Ale tak to občas bývá. Musíme se do budoucna poučit z chyb, které jsme v zápasech udělali.

 

Mohl se na nepodařeném výsledku podepsat také fakt, kdy jste museli sehrát obě utkání ve skupině v jeden den?

Paradoxně to tak nebylo. Ve druhém zápase podaly holky mnohem lepší výkon než v prvním utkání, do kterého vstupovaly odpočatější. V utkání se Španělkami bylo vidět na mužstvu velké zlepšení, ale stále bych řekl, že soupeřky na tom byly silově mnohem lépe.


Jaký bude následující program reprezentačního výběru žen po návratu domů?

V nejbližší době nechám holky doléčit zranění a poté budeme pokračovat s tréninky. Pořád máme co zlepšovat.

 

Jaký další turnaj je před Vámi a co je zapotřebí do něj zlepšit, abychom se mohli radovat z výhry?

V nejbližší době nás žádný turnaj nečeká. Určitě bychom rádi sehráli nějaké přátelské utkání, abychom nevyšli ze zápasového rytmu. Potřebujeme co nejvíce hrát a zlepšovat se.

Aneta Jungová

Aneto, jak hodnotíš uplynulý turnaj v Nazaré?

Turnaje v Portugalsku nám bohužel výsledkově vůbec nevyšel. Pro všechny je to zklamání, protože jsme do Nazaré odjely s cílem odvézt si odtud medaili.

Jak náročné pro vás byly zápasy ve skupině, které jste musely oba odehrát v jeden den?

Náročné to pro nás určitě bylo. Odehrát na takové úrovni pouze jeden zápas za den je těžké jak fyzicky, tak psychicky.

I přes tři prohry jste držely se soupeřkami dlouho krok. Co je zapotřebí do budoucna zlepšit, abyste dokázaly takové soupeře porazit?

Zapotřebí bude neustále trénovat a trénovat. Musíme také zlepšit koncentraci při zápasech a soustředit se hlavně na plnění taktických pokynů.

Už tuto neděli se na Ladronce odehraje Final Four ve Fortuna Beach Soccer League. Přijdete se s holkami na zápasy podívat?

Rády bychom se na kluky podívat šly, ale teprve v pondělí jsme se vrátily z Portugalska a myslím si, že každá z nás si bude chtít dopřát chvilku odpočinku.