Sezóna plážového fotbalu 2020

Sezóna 2019 je definitivně za námi. Během uplynulých 12 měsíců zažil plážový fotbal ČR několik významných akcí. Ať to již byly kvalifikace na MS, Beach Games nebo EBSL, zápasy Fortuna Beach Soccer League nebo soutěže pro děti a mládež. Také letošní rok nabídne spoustu mezinárodních i tuzemských akcí. Reprezentační výběry čekají kvalifikace na MS nebo evropský šampionát. V tuzemsku se potom můžete těšit na beach zóny při různých hudebních akcí nebo přátelská utkání reprezentací. Vrcholem klubové sezóny bude soutěž Fortuna Beach Soccer League a nově se chystá také ligová soutěž žen či kvalifikace Českého poháru. Plážový fotbal tak nezahálí a i v roce 2020 bude vidět.

Mezinárodní akce v roce 2020

Sezóna plážového fotbalu v roce 2020 bude opět nabitá událostmi. Pojďme se podívat, co všechno si pro nás letošní rok připravil.

V únoru se odehraje vrchol klubové soutěžní scény – turnaj Mundialito de Clubes 2020 mužů v Moskvě. Rozlosování skupin již proběhlo. V „Áčku“ se proti sobě postaví BSC Lokomotiv, Levante UD, Tokyo Verdy a Alanyabelediye Spor. Ve skupině „B“ se potom utkají BSC Spartak, SC Braga, CR Flamengo a Grasshopper Zurrich. V květnu nás čekají hned tři mezinárodní akce. Tou první bude Indes el Salvador Cup ve Slovinsku. Následovat bude China Cup v Číně a měsíc zakončí turnaj Canary Island Cup ve Španělsku. V květnu se odehraje velmi významná akce, kterou je EURO Winners Cup v Portugalsku, které se zúčastní také český zástupce, BS Slavia Praha. Další květnovou akcí bude Copa America de Futbol Playa v Brazílii. V červnu se odehrají turnaje EBSL divize A, a to mužů a žen v Moskvě a v Neapoli. V červencovém turnajovém kalendáři jsou naplánované turnaje EBSL divize A i B v Portugalsku a Maďarsku, a také Talent Cup 2020 pro kategorii U21 v Maďarsku. V srpnu se v Portugalsku odehraje turnaj Mundialito v mužské kategorii. V září se v Portugalsku uskuteční Superfinále EBSL a vrcholem bude kvalifikace na Mistrovství světa 2021 v Itálii. Hned tři akce proběhnou v průběhu října. Tou první bude Clubs Challenge Sao Sebastiao Maresias v Brazílii. Následovat bude World Winners Cup v Turecku a následně ještě Copa Libertadores 2020 v Argentině a chybět nebude ani Bali Cup v Indonésii. V listopadu se můžeme těšit na tradiční International Beach Soccer Cup v Dubaji a následovat bude Beach Soccer African Cup of Nations v Ugandě. Poslední mezinárodní akcí letošního roku bude turnaj Clubs Challenge v Sao Paulu.

Reprezentační kempy startují poslední lednový víkend

V neděli 26. ledna se koná první reprezentační kemp v Beach aréně Radotín. Na něm se sejdou všechna reprezentační mužstva – muži, ženy, výběr do 21 let a zahájí letošní sezónu. Malou ochutnávkou pro diváky bude sobotní přípravný turnaj klubů, kde se utkají pražské a plzeňské týmy.

Také na naše reprezentační výběry čeká v letošním roce několik významných mezinárodních akcí. V červnu zahájí ženy svou letošní mezinárodní pouť na EURO 2020 v Moskvě. Mužská reprezentace vyrazí v červenci na kvalifikaci EBSL do Budapeště a ve stejném měsíci se rovněž v maďarské metropoli odehraje juniorské EURO. V případě postupu mužů z kvalifikace bude v září portugalská Fiugeira da Foz hostit finále EBSL. Poslední mezinárodní akcí roku 2020 bude kvalifikace na MS mužů v Jesolu. Právě na tento turnaj máme velmi krásné vzpomínky, když zde v roce 2016 skončila mužská reprezentace ČR na 6. místě, což byl historický úspěch.

Aktualizaci konkrétních turnajových termínů očekáváme od BSWW v průběhu března a o finálních termínech budeme včas informovat.

EURO Winners Cup 2020

V roce 2020, konkrétně od 29. května do 7. června, nás čeká turnaj EURO Winners Cup, na kterém budeme mí také svého zástupce. Mužstvo BS Slavia Praha se jako vítěz loňského ročníku Fortuna Beach Soccer League vydá do portugalského Nazaré a bude chtít udělat dobré jméno nejen sobě, ale také českému plážovému fotbalu. Držíme palce kluci!

Plážový fotbal v ČR v roce 2020

Loňský rok byl, co se týká mezinárodních akcí, opravdu nabitý. V letošním roce taková porce turnajů sice nebude, ale i tak je před námi rok, který toho nabídne více než dost. Především v tuzemsku zažije plážový fotbal hojných 12 měsíců. Kromě reprezentačních srazů a přátelských utkání nás čekají mládežnické turnaje a kempy. Nově chystáme do kalendáře zařadit ligovou soutěž pro kategorii žen nebo kvalifikaci Českého poháru. Chybět nebudou také beach zóny na hudebních a kulturních akcích, kde si budou moct návštěvníci vyzkoušet beachfotbal na vlastní kůži. A vrcholem tuzemské klubové scény bude letošní ročník Fortuna Beach Soccer league.

Fortuna Beach Soccer League

Jarní a letní období bude opět ve znamení utkání FBSL.  Rozpis termínů přineseme v průběhu následujících měsíců po uzavření startovní listiny. Loňským vítězem se stala díky výhře ve Final Four BS Slavia Praha, která nás tak bude reprezentovat na květnovém EWC 2020. Letošní ročník se rozběhne v květnu.

Mládežnické turnaje

Jednou z plánovaných akcí, která je určena především pro děti, budou turnaje mládeže v různých kategoriích. Ty se budou konat již od jara a pro účastníky chystáme finálové překvapení. Přihlášky na turnaje je možné najít zde www.beachsoccer.cz/mladez nebo na rezervace.nasturnaj.cz/ (nejlépe filtrovat dle povrchu písek).

Letošní rok se tak ponese ve znamení mezinárodních i tuzemských akcí, při kterých si přijdou na své všichni, od fanoušků až po samotné hráče a hráčky. V případě přihlášek do turnajů českého poháru využívejte formulář zde.