Skvělý posun! Bohemians poskočili na 22. místo světového žebříčku klubů

Takhle vysoko ještě žádný český klub nikdy nebyl. BS Bohemians Praha 1905 se po fantastickém 8. místě na zářijovém World Winners Cupu posunuli ve světovém žebříčku klubů na 22. místo se ziskem 536 bodů. „Je to velký úspěch pro český plážák,“ cení si posunu Filip Vyhnal, kapitán aktuálních mistrů Fortuna Beach Soccer League. O pár míst dopředu poskočila i Slavia, která je na 105. místě.

Beach Soccer Worldwide zaktualizoval před nadcházející sezonou své klubové žebříčky. Mezi ženami zůstal v čele španělský tým Terrassa-Bonaire, který už ale téměř dotáhl nám velmi známý polský celek Lady Grembach Lodž, který díky triumfu na zářijovém World Winners Cupu v Cagliari poskočil o deset míst vzhůru.

Mezi muži stále vládne portugalská Braga, na druhé místo poskočil německý Real Münster, rovněž šampion mistrovství světa klubů ze září. Co je ale pro český plážový fotbal fantastické, je výrazný skok dopředu v podání BS Bohemians Praha 1905. „Klokani“ jsou aktuálně 22. nejlepším týmem světa!

Loňský šampion Fortuna Beach Soccer League má aktuálně na kontě 536 bodů. „S velkou pokorou musím přiznat, že jsme to tak trochu čekali. Věděli jsme, že za 8. místo na MS klubů je hodně bodů do rankingu. Bylo jen otázkou času, kdy ho zaktualizují. Myslím, že je to velký úspěch pro český plážák a také to je odměna pro nás všechny za to, jak celý život přistupujeme ke sportu,“ zhodnotil pro náš web Filip Vyhnal.

Bohemians čeká letos další účast na Euro Winners Cupu, kterou si zajistili penaltovým triumfem ve finále Fortuna Beach Soccer League proti Slavii. Výrazný posun žebříčkem znamená, že by při losování turnaje mohli „klokani“ pravděpodobně být v prvním koši.

V mužském žebříčku se posunula vzhůru i Slavia, která loni skončila na Euro Winners Cupu v Nazaré na 29. místě. „Sešívaní“ mají aktuálně na kontě 75 bodů a jsou na 105. místě. Na 124. místě se ziskem 41 bodů pak najdeme ještě tým SK Bosnia Online EU Teplice, české mistry z roku 2017.

Čelo mužského žebříčku BSWW a české týmy

1. SC Braga Portugalsko 2686 bodů
2. Real Münster Německo 2248 bodů
3. BSC Kristall Rusko 1512 bodů
4. CB Loures Portugalsko 1246 bodů
5. Rostocker Robben Německo 1140 bodů
————————————————————
22. BS Bohemians Praha 1905 ČR 536 bodů
105. BS Slavia Praha ČR 75 bodů
124. SK Bosnia Online EU Teplice ČR 41 bodů