Skvělý vstup do Euro Beach Soccer League! Češi deklasovali Nory 6:1

Tak to je velká paráda! Česká reprezentace mužů odstartovala Euro Beach Soccer League – divize B v moldavském Kišiněvě ve velkém stylu. Češi ve středu oplatili Norům měsíc starou porážku z kvalifikace na MS a slavili vysokou výhru 6:1. Dvěma góly se blýskli Daniel Valeš a Lukáš Trampota, po jednom gólu přidali kapitán Tomáš Huráb a Filip Jeřábek.

Na první gól se čekalo poměrně dlouho. Podobně jako v kvalifikačním utkání na MS, kdy zápas v základní hrací době skončil 1:1, se Norové nikam příliš nehnali. I proto skončila první třetina bez branek.

Od druhé třetiny už se rozjel český kolotoč. V 19. minutě se po rychlé otočce prosadil střelecký démon Tomáš Huráb, který si formu z Fortuna Beach Soccer League přenesl i na mezinárodní úroveň, jak si koneckonců sám přál. Český kapitán se v součtu s ligou prosadil už v osmém utkání za sebou!

Ještě do druhé sirény přidali další dva důležité góly slávističtí mistři Daniel Valeš a Filip Jeřábek. Oba se proti norské obraně prosadili střelou nůžkami.

Skvělá jízda českého týmu pokračovala i v závěrečném dějství. Dvakrát se trefil nejlepší hráč české ligy Lukáš Trampota, v poslední minutě pak přidal svou druhou branku v utkání Daniel Valeš.

Jen velká smůla v závěru sebrala Čechům i čisté konto. Pouhé čtyři vteřiny před koncem poskočila střela Elveruma o písek tak nepříjemně, že míč přeskočil Lukáše Karpíška a skončil v síti.

I přes nešťastný inkasovaný gól Češi ovládli první duel proti Norsku 6:1 a berou důležité tři body!

Česko – Norsko 6:1 (0:0, 3:0, 3:1)

Branky: 22. a 36. Valeš, 31. a 34. Trampota, 19. Huráb, 24. Jeřábek – 36. Elverum.

Sestava ČR: Bártl, Karpíšek – Andrle, Borovička, Huráb, Jeřábek, Klíma, Körtvélyeši, Pekárek, Trampota, Valeš, Vyhnal.

Hodnocení trenéra Martina Dlouhého: „Zápas po měsíční pauze se stejným soupeřem vyšel tak, jak jsme si výsledkově představovali. Škoda toho Portugalska (kvalifikace MS v Nazaré), kde jsme měli také vyhrát. Dnes jsme od začátku zápasu drželi balón a dařil se i postupný útok. Bylo konečně mnoho zakončení, a to nejdůležitější – dařilo se nám proměňovat šance. Podařil se vstup do kvalifikace, což je potřebné pro hlavy hráčů. Teď nás čeká nejtěžší zápas ve skupině s Estonci. Chceme navázat na dnešní zápas a potvrdit herní zlepšení.“