Výborný start do zápasu, ale prohra. Češi na EBSL padli s Estonskem 3:5

Už to vypadalo znovu nadějně. Skvěle rozjetý zápas ale česká reprezentace nedotáhla k další výhře. Na Euro Beach Soccer League – divize B v moldavském Kišiněvě ve čtvrtek padla s Estonskem 3:5. Dalšími dvěma góly se blýskl Lukáš Trampota, jednu trefu přidal Filip Vyhnal. Třetí zápas ve skupině čeká národní tým v pátek (15:00) proti Rumunsku.

„Čeká nás nejtěžší zápas ve skupině,“ říkal trenér Martin Dlouhý směrem ke čtvrtečnímu souboji s Estonskem. Češi ve středu skvěle vstoupili do Euro Beach Soccer League – divize B, jasně přehráli Norsko 6:1. Druhé vítězství nicméně nepřidali.

I proti Estoncům měla česká reprezentace výborný začátek. Filip Vyhnal už ve 3. minutě proměnil přímý kop, když jeho střela ideálně poskočila před brankářem o písek. Druhou trefu přidal v 8. minutě Lukáš Trampota, který využil parádního sklepnutí hlavičkou od Daniela Valeše.

Estonci nicméně ještě do první přestávky dokázali zásluhou Edwina Stüfa snížit. Klíčové momenty utkání přišly krátce po polovině zápasu. V 20. minutě si Jakub Pekárek nešťastně vstřelil vlastní gól, když chtěl při rozehrávce vrátit míč brankáři Janu Bártlovi. O půl minuty později poslal Estonce poprvé do vedení Kristian Marmor.

O dvougólové vedení Estonska se hned z rozehrávky ve třetí třetině postaral Ervin Stüf. Na rozdíl jedné branky snížil o minutu později znovu Lukáš Trampota, který pálil parádně nůžkami. Pro nejlepšího střelce uplynulé Fortuna Beach Soccer League šlo už o čtvrtou branku na turnaji v Moldavsku.

Vyrovnání se už Češi ale nedočkali. V 33. minutě pečetil výhru Estonska trefou na konečných 5:3 brankář Rauno Rahnik. Další duel odehrají svěřenci Martina Dlouhého a Václava Spala v pátek od 15 hodin proti Rumunsku.

Česko – Estonsko 3:5 (2:1, 0:2, 1:2)

Branky: 8. a 26. Trampota, 3. Vyhnal – 11. Edwin Stüf, 20. vlastní Pekárek, 21. Marmor, 25. Ervin Stüf, 33. Rahnik.

Sestava ČR: Bártl, Karpíšek – Andrle, Borovička, Huráb, Jeřábek, Klíma, Körtvélyeši, Pekárek, Trampota, Valeš, Vyhnal.

Hodnocení trenéra Martina Dlouhého: „Do dnešního zápasu se nám podařilo vstoupit efektivně. Po dvoubrankovém vedení se nám výsledek první třetiny nepodařilo udržet a krátce před koncem třetiny jsme nedokázali obsadit volného hráče, který snížil. Ve druhé třetině jsme pokračovali kvalitním výkonem až do doby nešťastného vlastního gólu. Zlomový moment byl hned pár vteřin právě po vlastním gólu (další inkasovaný gól na 2:3). Poté se nám ještě podařilo snížit na 3:4, při závěrečném napadání se ale prosadil gólman soupeře a trefou do šibenice uzavřel výsledek na 3:5. Rozhodující zápas nás čeká zítra proti Rumunům. Věřím, že se nám podaří.“