Středoevropský pohár odstartujeme proti Maďarsku

beach soccer

Už za týden bude odstartována premiérová akce pod záštitou organizace BSWW na území České republiky. Do Středoevropského poháru vstoupí česká reprezentace dvojzápasem s Maďarskem. Poté přijedou ke dvojzápasům ještě Německo a Slovensko a ve finálovém turnaji budou hrát ČR, Slovensko, Dánsko a Rakousko.

„I když naše představa o soupeřích byla z počátku malinko jiná, jsme nakonec velmi spokojení. Myslím si, že národní tým bude mít skvělou přípravu a představí se domácím fanouškům proti kvalitním soupeřům,“ zve Dámec všechny příznivce plážové kopané a připomíná, že na tuzemské scéně se doposud čeští reprezentanti představili jen v rámci nejvyšší soutěže Superligy ve svých klubech. Teď tedy bude k vidění celý tým pohromadě.

Mužstva soupeřů by měla Čechům zaručit kvalitní přípravu na Evropskou ligu a kvalifikaci MS. Navíc půjde o důležité body. „Díky záštitě BSWW budou jednotlivé zápasy a finálový turnaj bodovány do celoročního žebříčku. V případě dobrých výsledků se tedy můžeme posunout výše a v následujících letech být nasazováni v kvalifikacích z druhého koše,“ upřesňuje šéf českého plážáku.

Aktuálně jsou Češi v žebříčku na 39. místě ve světě a 16. v Evropě.

Soupeři ČR ve Středoevropském poháru:

Maďarsko: 19. na světě a 7. v Evropě
Německo: 28. na světě a 10. v Evropě
Rakousko: 59. na světě a 20. v Evropě
Slovensko: 77. na světě a 25. v Evropě
Dánsko: 102. na světě a 31. v Evropě

První utkání Středoevropského poháru, v němž se střetnou ČR a Maďarsko, se bude hrát v pátek 20. května od 18 hodin v Beach Ládví. Odveta v sobotu od 11 hodin tamtéž. Pro většinu maďarských hráčů se bude jednat o ostrou generálku před odletem na Euro Winners Cup. Z tohoto důvodu také byla utkání posunuta z původního termínu sobota-neděle na pátek-sobota.

Další dvojutkání (4.-5.6. Německo) a finálový turnaj (24.-26.6.) bude český plážák hostit v areálu Na Korábě. Dvojzápas se Slovenskem (18.-19.6.) se bude hrát ve Žlutých Lázních. Vstup na všechna utkání je zdarma.