Stříbrní Češi v Německu. Bavaria Beach Bazis slaví historický úspěch

Čeští reprezentanti slaví další medaile. Andy Körtvélyeši, Jakub Pekárek a Lukáš Trampota pomohli týmu Bavaria Beach Bazis k historickému úspěchu, v německém Final Four skončili na 2. místě. Zlatá radost navíc nebyla daleko, mnichovský celek totiž ve finále vedl o dva góly, ale nakonec padl 5:6. Z pátého německého titulu se radoval Rostocker Robben.

Po základní části i následné nadstavbě skončili Bavaria Beach Bazis na druhém místě. V semifinále se tak tým s trojicí českých reprezentantů střetl s Beach Royals Düsseldorf, jehož barvy mimo jiných hájil také v Česku už velmi dobře známý Oliver Romrig. Konečný triumf 6:4 stvrdil gólem v závěru Lukáš Trampota.

Ve finále se Beach Bazis střetli s Rostocker Robben, téměř domácím týmem. Německé Final Four se totiž hrálo v městečku Warnemünde, které leží na pobřeží Baltského moře jen kousek od Rostocku. Souboj o titul se dlouho vyvíjel ve prospěch bavorského týmu, který po první třetině vedl 3:1 a ve druhém dějství Lukáš Trampota parádními nůžkami zvyšoval na 5:3. Jednou se ve finále prosadil také Andy Körtvélyeši.

Klub z Rostocku nicméně dokázal titulový zápas otočit, vítězný gól vstřelil necelé tři minuty před koncem lehkou tečí po autovém vhazování Sven Körner. Rostocker Robben slavil pátý německý titul, pro Bavaria Beach Bazis šlo i tak o historický úspěch. Kromě českých hráčů v týmu, dokonce jako kapitán, působí Matthias Rühl, který letos pomohl Slavii ke zlatu ve Fortuna Beach Soccer League.

SESTŘIH FINÁLE SI MŮŽETE PUSTIT ZDE >>>

Lukáš Trampota kvůli zranění nenastoupil do všech zápasů letošní sezony německé ligy, i tak nasázel deset gólů a skončil na děleném 8. místě mezi střelci. Jakub Pekárek vstřelil pět gólů, Andy Körtvélyeši se radoval třikrát.