Superliga: Klokani chtějí obhájit titul

beach soccer

Jedním z velkých favoritů nového ročníku Superligy bude tým BS Bohemians 1905, obhájce prvenství z loňského roku. Úspěšné tažení sezonou 2013 nezavdalo vedení klubu ani provádět radikální změny v kádru, který se tak oproti tomu loňskému prakticky neliší. Jádro týmu tak i nadále tvoří hráči reprezentačního týmu Petr Víšek, Martin Chalupa, Michal Kubice, Martin Boček nebo Pavel Stejskal, po jejichž boku výkonnostně rostou ti méně zkušení jako Petr Mandík či Josef Vladyka. Ke změně nedojde ani na pozici trenéra. Tým povede nadále Marek Pospíšil.

Klokany čeká v úvodu sezony ještě jedna příjemná povinnost. Poprvé si zahrají v Lize mistrů, kterou hostí italská Catania. Díky tomu se podařilo klokanům sehnat řadu menších sponzorů, ale zatím marně hledají generálního partnera. Týmu by měl v Lize mistrů pomoci i Jan Koller, jež by se měl zapojit i do průběhu Superligy, což bude opět jedním z největších lákadel blížícího se ligového ročníku.

Bohemians čeká na úvod sezony tým ČR Junioři, který je nováčkem národní ligy. Český mistr však los příliš neřeší. „Chceme vyhrát úplně všechny zápasy, takže los pro nás nehraje zásadní roli,“ uvedl k tomuto tématu kapitán Martin Chalupa.

A s jakou ambicí půjdou zelenobílí do nového ročníku? S ohledem na loňské výkony a sílu stávajícího kádru nelze slyšet nic překvapivého. „Chceme vyhrát ligu i Český pohár,“ prozradil cíle klubu Chalupa. Tým tak již dávno zahájil přípravu a schází se na trénink pravidelně jednou týdně. Tak se nechme překvapit, v jakém složení se klokani sejdou na úvod sezony. Konkurence bude těžší, než v loňském ročníku.

Bohemka vyzve Bern

Klokani znají po dnešku své soupeře v Lize mistrů. Zahrají si proti švýcarskému mistru Sable Dancers Bern, moldavskému CS Djoker a anglickému týmu Portsmouth. Kompletní los zveřejnila BSWW na svém webu.