Superliga: Plzeň Team touží pro trofeji

beach soccer

Do nejvyšší soutěže se po dvouleté odmlce vrací i její vítěz z roku 2011 – Plzeň Team. A comeback to bude jistě zajímavý, jelikož plzeňský tým za uplynulé roky neztratil nic ze svého lesku, což potvrdil v uplynulé zimní sezoně. V té mu titul zimního mistra unikl velmi těsně po prohraném penaltovém rozstřelu s Bohemians 1905.

Příznivci plážového fotbalu se tak opět mohou těšit na výkony kanonýra Tomáše Peteříka nebo řady dalších opor jako jsou Jakub Mižár, Michal Holý, Zdeněk Daněk nebo Karel Fűrbacher. Všichni uvedení již v minulosti okusili i pocit, jaké je to nosit dres plážové reprezentace.

Vedení klubu však prozradilo, že chystá posílení kádru. „Máme několik nových hráčů. Bude za nás hrát Tomáš Vnuk, reprezentant ve futsalu do 21 let, který už za nás hrál Zimní ligu a osvědčil se. Také nás posílí Jaroslav Malý, dlouholetý reprezentant v plážovém fotbale. A máme ještě připravené další překvapení, ale to zatím nechceme zveřejňovat,“ uvedl k posilám hrající manažer Zdeněk Daněk. Toho zároveň mrzí jedna ztráta. „Dlouhodobě zraněný je Stanislav Kocour, ostatní jsou zdravotně v pořádku. Na úvodní zápas s Moe´s asi nebudeme úplně kompletní, ale i tak chceme vyhrát a vstoupit úspěšně do nového ročníku.“

Do toho jej z pozice hlavního trenéra povede Radek Votípka, se kterým klub začal spolupracovat již v zimě. A ukázalo se, že je to krok správným směrem. „Radek Votípka je oficiálně naším trenérem a poradcem. Spolupráce se osvědčila, tak jsme se domluvili na spolupráci pro letošní sezonu,“ uvedl Daněk. Votípka povede již druhý tým v plážovém fotbale, od roku 2012 je také trenérem ženského národního týmu.

Tým se snaží před úvodním zápasem proti Ladronce nezahálet. „Trénink jsme měli zatím jeden, ale ještě se chystáme na další. Navíc se snažíme dojednat přátelské utkání s týmem Allianz. Termín utkání zatím nemáme potvrzen.“ shrnul přípravné období Daněk. Ten zároveň děkuje sponzorům klubu. „Pro tento rok máme dva nové sponzory  DND CERAMIC S.R.O. a firmu SUROVINY DANĚK. Díky nim máme nové dresy, míče a vycházkové oblečení – vše JOMA s logem Plzeň Teamu, takže oblečeni budeme dobře,“ dodává s úsměvem Daněk.

A co Plzeň Team čeká od nové sezony? „Cíle jsou jasné. Chceme tento rok vyhrát nějakou trofej. Po hubených letech, kdy jsme dvě sezony nevyhráli Český pohár ani ligu, jsme zdravě namotivovaní. Letos chceme do Plzně trofej. Buď za Superligu nebo Český pohár“ dodává odhodlaně Daněk.

Los 1. kola (19. května):

18:30
19:25
*
BS Ladronka Praha
ČR junioři
Plzeň Team


BS Bohemians 1905
FK Viktoria Žižkov
Moe´s Plzeň

 * Odehraje se v Plzni a bude upřesněno