Superliga: Klokani jdou do čela, první výhra pro Cindu

beach soccer

Deváté kolo pražské ligy přineslo opět neskutečnou podívanou, kterou okořenilo několik neuvěřitelných zvratů ve vývoji jednotlivých zápasů. Hlavní pozornost byla upřena na přímý souboj o průběžné první místo, které si po výhře 5:4 zajistil tým Bohemians 1905. Klokani tímto poměrem pokořili Ladronku. Do zápasu lépe vstoupila Ladronka a v závěru první třetiny se ujala vedení 2:0. Klokani však díky gólům Jana Kollera a brankáře Petra Víška velmi záhy vyrovnali na 2:2. V závěru druhé třetiny sice Slunéčko poslal Ladronku opět do vedení, ale poslední třetina patřila zelenobílým, když se postupně prosadili Filinger, Stejskal a Chalupa. Martin Dlouhý v poslední minutě stačil z penalty pouze snížit na konečných 4:5. Poprvé se v lize objevil v dresu Bohemians i Radek Šírl, který bude hájit barvy tohoto klubu v nadcházející sezoně i ve velkém fotbale. Ke klokanům zamířil na hostování z mistrovské Plzně (uplynulou sezonu však strávil v Mladé Boleslavi).

O obrat dne se zasloužil i přes absenci několika opor Cinda Team, který sice v závěru druhé třetiny v duelu s Malou Stranou prohrával již 0:4, ale pak tandem nováčků Jakub Pospíšil a Martin Doležal začal sázet do sítě soupeře jeden gól za druhým, a tak se zrodila první výhra Cindy v sezoně. Prohra 4:6 je naopak pro Malou Stranu těžký úder v jejich postupových nadějích a aktuálně jí patří čtvrté místo v lize, když ji přeskočil Braník BS.

Ten v pondělí absolvoval dva zápasy s Polabím (oba týmy zároveň dohrávaly 4. kolo), ale vždy s rozdílným koncem. V zápase 9. kola Braník Polabí přestřílel 7:5, ale v dohrávce se v základní hrací době zrodila remíza 3:3, byť si Braník držel po většinu zápasu pohodlné vedení. V posledních minutách byl ale králem na hřišti útočník Polabí Mario, který se zkompletováním hattricku během necelých dvou minut zasloužil o bleskové vyrovnání na 3:3. Tentýž hráč zářil i v prodloužení. Braník sice poslal nejdříve v tříminutovém nastavení do vedení Tomáš Robb, ale Mario dokázal dvěma góly vývoj zápasu opět otočit.

Výsledky 9. kola:

BS Bohemians 1905 – BS Ladronka Praha 5:4 (1:2, 1:1, 3:1)
branky: 12. Koller, 13. Víšek, 28. Filinger, 30. Stejskal, 32. (pen.) Chalupa – 6. Bouška, 11. Tošovský, 23. Slunéčko, 36. (pen.) Dlouhý. ŽK: 21. Filinger (BOH). Rozhodčí: Orálek – Trkovský. Sestavy: Boheminas: Petr Víšek – Martin Chalupa, David Filinger, Josef Vladyka, Radek Šírl, Pavel Stejskal, Petr Mandík, Jan Koller. Ladronka: Tomáš Židlický – František Sklenář, Milan Bouška, Václav Spal, Martin Dlouhý, Jakub Slunéčko, Jakub Tošovský, Tomáš Huráb

BFC Malá Strana – Cinda Team 4:6 (2:0, 2:1, 0:5)
branky: 5. Vyskočil, 8. Folprecht, 15. Kadlec, 20. Vyskočil – 24. (pen.) Pospíšil, 27. Doležal, 29. (pen.) Doležal, 34. Pospíšil, 35. Pospíšil, 36. Pospíšil. Bez karet. Rozhodčí: Trkovský – Orálek. Sestavy: BFC: Jan Vařecha – Dominik Kadlec, Jan Kasl, Jan Vyskočil, Michael Marek, Zdeněk Folprecht. Cinda: Martin Píša – Michal Voldřich, Jakub Pospíšil, Martin Doležal, Petr Seidel.

Beach Polabí Přerov nad Labem – Braník BS 5:7 (2:2, 2:3, 1:2)
branky: 7. Horejc, 11. Horejc, 18. vlastní gól Braník, 21. Horejc, 29. vlastní gól Braník – 1. Kryštof, 3. Robb, 13. Pavelka, 17. Robb, 22. Kryštof, 26. Mareš, 30. Pavelka. Bez karet. Rozhodčí: Orálek – Trkovský. Sestavy: Polabí: Petr Zapletal – Josef Horváth, Martin Sus, Tomáš Karel, Filip Horejc, Jiří Kotek, Jan Kotek, Mario, Luboš Zapletal. Braník: Marek Kropelnický – Tomáš Hlaváček, Ondřej Mareš, Tomáš Robb, Miloslav Pavelka, Matěj Mráz, Marián Drahoš, Štěpán Kryštof

Dohrávka 4. kola:

Braník BS – Beach Polabí Přerov nad Labem 4:5 v pr. (2:0, 1:0, 0:3 – 1:2)
branky: 2. Hlaváček, 7. Kropelnický, 18. Mareš, 37. Robb – 31. Mario, 32. Mario, 32. Mario, 38. Mario, 39. Mario. ŽK: 33. Sus (POL). Rozhodčí: Orálek – Trkovský. Sestavy: Polabí: Petr Zapletal – Josef Horváth, Martin Sus, Tomáš Karel, Filip Horejc, Jiří Kotek, Jan Kotek, Mario, Luboš Zapletal. Braník: Marek Kropelnický – Tomáš Hlaváček, Ondřej Mareš, Tomáš Robb, Miloslav Pavelka, Matěj Mráz, Marián Drahoš, Štěpán Kryštof