Superliga: Nováčka z Plzně posílili zajímavá jména

beach soccer

Letošní ročník Superligy okoření start dalšího nováčka. Vedle celku Junioři ČR se do soutěže přihlásil i plzeňský tým Moe´s, který se však plážovému fotbalu věnuje téměř dva roky. Do té doby se Moe´s věnovali výhradně futsalu, pak však podlehli kouzlu fotbalu na písku. A zejména pak útočník Vladimír Sirotek, který je hrajícím trenérem týmu. Toho na lavičce doplní Miroslav Hajný, který bude mít na starost organizací zápasů.

Tým se na svou premiéru v Superlize připravuje svědomitě a oproti ostatním soupeřům bude mít výhodu v rozehranosti. Moe´s se totiž zúčastnili úvodního kvalifikačního turnaje Českého poháru, který se konal v Příbrami. Navíc přihlásili do tamní divize svůj b-tým. A zatím se týmu daří, jak potvrdil Sirotek: „Hlavní pilíř přípravy pro nás představuje Příbramská liga, kde jsme doposud odehráli 4 vítězné zápasy. A také jsme vyhráli tamní kvalifikační turnaj Českého poháru. Zápasy v Příbrami mají sloužit pro rozehrání a zapojení širšího kádru do plážového fotbalu. Moc nám to pomáhá při testování vhodných posil pro A-mužstvo.“ Je však třeba dodat, že nejtěžší soupeři jej v příbramské soutěži teprve čekají.

V týmu si dobře uvědomují, že pro ně bude Superliga těžkou zkouškou a ke svému startu přistupují s pokorou. „V Superlize budeme pravděpodobně patřit mezi jasné outsidery. Tuto roli si uvědomujeme, ale do každého utkání půjdeme naplno a budeme chtít potrápit v prvním kole i Bohemku. Přece jen zahrát si proti Janu Kollerovi bude pro nás všechny odměnou za všechno, co jsme za poslední dva roky dokázali. Náš realistický cíl je vyhrát dva zápasy a poprat se o páté místo, i když naše ambice jsou jistě vyšší.“ prozradil Sirotek.

Vedení klubu se snaží před startem soutěže posílit a podařilo se mu ulovit i několik zajímavých jmen z týmů Ondatry Plzeň (vítěz Českého poháru za rok 2011) a BFC Malá Strana. „Mezi hlavní posily patří Zdeněk SoukupJiří Fedorco, kteří nastupovali v minulosti za Ondatry a někteří z nich již za nás hráli v Příbrami, tam budeme testovat i další a s těmi, co se prosadí počítáme s nimi pro Superligu. V té by nám měl občas pomoci dvojnásobný reprezentant Michael Marek, který nás posílil pro Zimní ligu. V létě by se v našem dresu měl představit opět Marek Bauer z třetiligových Domažlic, loni hrál skvěle, a krizové místo v sestavě nám pomáhá řešit slovenský Pavol Prekop, brankář extraligových futsalových Košic. Pro několik zápasů připravujeme ještě další mezinárodní překvapení.“ naznačil Sirotek, že budou Moe´s zpestřením soutěže.

Klub se však snaží posílit i v jiné rovině. „V současné době jednáme s potenciálním hlavním partnerem, kterého bychom rádi představili ještě letos na finálové části Českého poháru. Ale uvidíme, zda do té doby stihneme vše projednat. Další sponzory dále sháníme. Rozhodně však patří dík těm stávajícím – VariotoolPPArena a OZAP,“ uvedl k tomuto tématu Sirotek.

A kdo podle něj soutěž vyhraje? „O titul si to pravděpodobně rozdá Bohemka, Ladronka a Plzeň Team, kterému budeme určitě držet palce, aby titul patřil Plzni. V posledních měsících se město Plzeň radovalo z titulu v hokeji, fotbalu a čerstvě i v házené. Kdo ví, třeba se v červenci dočká i v plážovém fotbale. Zda se to podaří Plzeň Teamu nebo Moe´s si však budeme muset pár týdnů počkat.