Superliga: Počet týmů se nemění, ale jejich složení ano

beach soccer

Aktuální počasí se ne každý den chová k venkovním sportům vlídně, snad ale jeho výkyvy nezabrání startu české Superligy. V ní se bude opět bojovat o mistrovský titul, který obhajuje tým BS Bohemians 1905, který si díky prvenství zajistil rovněž účast v květnové Lize mistrů. Pro klokany tak budou úvodní kola nejvyšší soutěže i přípravou na nejprestižnější mezinárodní klubovou soutěž.

Závěr loňského ročníku byl velmi dramatický. Nejblíže k titulu měl Plzeň Team. V posledním kole jim k jeho zisku stačilo porazit tým Juniorů. Ještě necelých 6 minut před koncem zápasu vedli 3:2, ale po gólech Pozníčka a Vyhnala se z vítězství radoval soupeř. V tabulce tak západočeský tým přeskočili hráči Bohemians.

V kdo se představí v letošním ročníku? Jak už bylo zmíněno, o obhajobu se pokusí hráči Bohemians 1905, kterým budou stejně jako v předešlé sezoně konkurovat týmy Junioři ČR (loni 2. místo), BS Ladronka Praha (4.) a Moe´s Plzeň (6.). Ty doplní několik nováčků: Cinda Team (vítěz pražské ligy), Sokol Stodůlky (druhý v pražské lize) a zřejmě i tým SK Bosnia Online EU Teplice. Účast posledně uvedeného však není ještě jistá. Teplický tým, který soutěž nedokončil v letech 2011 a 2012, musí před startem soutěže splnit licenční podmínky. Zajímavé bude sledovat i comeback Cinda Teamu, který se do soutěže vrací po 2leté pauze.

Oproti původním předpokladům naopak budou v lize chybět hráči Plzeň Teamu, který se do soutěže nepřihlásil. Stejně tak učinily další dva pozvané týmy FK Viktoria Žižkov (loni 5. místo) a Kamna OLE! (jakožto vítěz příbramské ligy).  V soutěži se rovněž nepředstaví Braník BS, tradiční účastník nejvyšší soutěže. V loňském ročníku obsadil poslední místo a sestoupil do pražské ligy.

Tak to byl výčet změn. Naopak nic se nemění na tom, že se bude soutěž hrát v pondělní večery ve sportovním areálu Ladronka. První kolo je na programu v pondělí 11. května.