Superliga žen: základní část ovládla Slavia, penaltová bitva o druhé místo

V neděli 26. června se odehrála základní část ženské Superligy. Čtyři týmy (BS Slavia Praha, BS Bohemians 1905, BS Praha a FC Hradec Králové) se utkaly každý s každým. Ze tří výher a tím pádem i triumfu v základní části se radovaly hráčky Slavie, které soutěž ovládly i v roce 2020. Zajímavá bitva se svedla o druhé místo, o kterém nakonec musel rozhodnout až penaltový rozstřel.

Základní část Superligy žen provázelo krásné slunečné počasí. Program odstartoval už ráno, jako první šly do akce týmy BS Praha a BS Slavia Praha. O první trefu v letošním ročníku se postarala Aneta Jungová, nejlepší hráčka z roku 2020. Slávistky měly utkání od úvodu pod kontrolou, po první třetině vedly 3:0, po druhé části 5:1, ale soupeřky se ještě nevzdaly a nakonec se dotáhly na rozdíl jednoho gólu.

I druhé utkání prvního kola přineslo vyrovnanou bitvu. Hráčky Bohemians měly proti Hradci Králové rychlý nástup, už po třech minutách vedly 2:0. Nováček z Hradce se nicméně skvěle držel až do konce. V závěru dokonce dokázal dvakrát srovnat na 2:2 a 3:3. V poslední minutě nicméně o výhře Bohemians rozhodla reprezentantka Kateřina Slavíková.

Po obědě následoval šlágr mezi Bohemians a Slavií. „Sešívané“ favoritky slavily výhru 3:1. Další branku na své konto přidala Aneta Jungová, utkání rozhodla dvěma trefami Tereza Kožárová.

Po třech vyrovnaných duelech přišel první jednoznačný výsledek. Fotbalistky BS Praha, v jejichž týmu nastoupily i členky národního týmu Gabriela Frolíková, Karolína Dlouhá, Veronika Pilousková či Anna Cíznerová, porazily Hradec Králové 10:1. Hotovo bylo v podstatě už po první třetině (3:0), hattricky zaznamenaly Veronika Pilousková a Eva Bartoňová.

Hradečanky jasně padly i v závěrečném kole. Proti Slavii bylo znovu rozhodnuto už po první třetině (1:5), konečný výsledek se nakonec vyšplhal až na stav 3:11. Úžasných pět gólů nasázela Michaela Čulová, dvakrát se radovaly Aneta Jungová a Natálie Bauerová. „Sešívané“ hráčky si tak po třech výhrách zajistily triumf v základní části.

Největší a nejtěsnější bitvu nabídl poslední zápas dne. V přímém souboji o druhé místo se utkaly BS Praha a BS Bohemians 1905. Hráčky BS Praha dlouho v utkání vedly po trefě Veroniky Pilouskové. V poslední minutě ovšem opět Kateřina Slavíková dokázala srovnat a poslala zápas do prodloužení. Nastavený čas nerozhodl, Bohemians se radovaly až po penaltovém rozstřelu (2:1).

Základní část posloužila i jako příprava na Women´s Euro Beach Soccer League, na kterou česká ženská reprezentace vyrazí do portugalského Nazaré už tento týden. Postupně je čekají zápasy s domácím týmem, Anglií a Ukrajinou. Final Four ženské Superligy by se pak mělo odehrát v průběhu léta, přesný datum ještě není stanoven.