Boj o superfinále i Evropské hry! České reprezentantky čeká základní část WEBSL

Českou ženskou reprezentaci čeká tento týden jeden z vrcholů sezony. V portugalském Nazaré odehrají úvodní tři zápasy základní části Women´s Euro Beach Soccer League. Svěřenkyně trenérů Zdeňka Slámy a Pavla Stejskala čekají duely s domácím Portugalskem, Anglií a Ukrajinou. V turnaji je celkem šest týmů, souboje s Itálií a Španělskem proběhnou v září před superfinále na Sardinii. A letos se hraje ještě o jeden bonus: postup na Evropské hry 2023!

České reprezentantky mají za sebou kvalitní přípravu. Na konci května změřily doma v Praze dvakrát síly s elitním polským klubem Grembach Lodž. Nejdříve padly 2:3, o den později po úžasném závěru slavily výhru 5:4 po prodloužení. O tři ze sedmi gólů se tehdy postarala Michaela Čulová.

Během uplynulého víkendu se pak odehrála základní část ženské Superligy. V akci se ukázalo všech 12 reprezentantek z nominace na WEBSL. A byly pořádně vidět! Už zmíněna Michaela Čulová se v dresu Slavie blýskla pěti góly do sítě Hradce Králové. Pětkrát se ve třech zápasech prosadily také Aneta Jungová a Veronika Pilousková, po čtyřech trefách zaznamenaly Kateřina Slavíková a Karolína Dlouhá.

Česká ženská reprezentace se sejde už v úterý v podvečer, kdy je v pražské Beach-aréně od 18 hodin na programu oficiální trénink. Ve středu tým odletí do Portugalska. V pátek čeká českou reprezentaci duel s domácím Portugalskem, v sobotu s Anglií a v neděli s Ukrajinou. Všechny zápasy by se měly hrát na hlavním stadionu v Nazaré.

V základní části Women´s Euro Beach Soccer League se představí celkem šest národních týmů: Španělsko, Itálie, Anglie, Ukrajina, Česko a Portugalsko. V Nazaré odehraje každý tým tři zápasy, závěrečná dvě kola jsou na programu v září před superfinále v italském Algheru.

Čtyři nejlepší týmy ze základní části postoupí do semifinále, pak následuje zápas o 3. místo a samozřejmě finále. Poslední dva týmy ze základní části čeká utkání o 5. místo. I to bude nesmírně důležité, jelikož prvních pět míst z letošní WEBSL zaručuje účast na Evropských hrách, které se v roce 2023 uskuteční v polském Krakově.

S Portugalkami se české reprezentantky doposud utkaly jen jednou. Loni na turnaji ve Figueira da Foz padly po bojovném výkonu 2:5. Portugalsko je aktuálně na 13. místě světového žebříčku. Ještě o místo za nimi je Ukrajina, se kterou Češky naposledy hrály rovněž loni, v Nazaré prohrály 0:2.

Nejtěžší zápas čeká Češky zcela určitě v sobotu proti Anglii. S třetím týmem světového žebříčku má ženská reprezentace bohaté zkušenosti. V historii se utkaly s Albionem už sedmkrát a slavily i jednu výhru (8:4 na World Beach Games v Salou v roce 2019). Loni ale ve dvou utkáních soupeřkám nedaly ani jeden gól, v Nazaré padly 0:5, ve Figueira da Foz 0:8.

Program české reprezentace:

Úterý 28. 6. trénink v Praze
Středa 29. 6. odlet do Portugalska
Pátek 1. 7. od 17:30 zápas vs. Portugalsko
Sobota 2. 7. od 12:15 zápas vs. Anglie
Neděle 3. 7. od 12:15 zápas vs. Ukrajina
Pondělí 4. 7. návrat do Prahy

Nominace české reprezentace na WEBSL v Nazaré:

Barbora Sladká (BS Slavia Praha)
Gabriela Frolíková (BS Praha)
Markéta Matějková (BS Slavia Praha)
Kateřina Slavíková (BS Bohemians 1905)
Karolína Dlouhá (BS Praha)
Anna Procházková (BS Bohemians 1905)
Lucie Hrušková (BS Bohemians 1905)
Martina Folprechtová (BS Bohemians 1905)
Anna Cíznerová (BS Praha)
Aneta Jungová (BS Slavia Praha)
Michaela Čulová (BS Slavia Praha)
Veronika Pilousková (BS Praha)

Trenéři: Zdeněk Sláma a Pavel Stejskal.