V kvalifikaci o Beach Games se o postup určitě porveme

 

V pondělí byla rozlosována kvalifikace o účast na Beach Games v San Diegu. Jak jsi spokojený s losem a soupeřem?

Za mě osobně moc spokojený nejsem. Přál jsem si, abychom vyzvali Francii. Na druhou stranu, z té skupiny se moc vybírat nedalo. V podstatě každým soupeřem z druhého koše bychom šli do zápasu jako outsider.

Jak vidíš šance na postup našeho výběru nad Běloruskem?

Bělorusko je obrovsky silné. Jejich hráči hrají za nejlepší světové kluby. Hrál jsem proti nim už dvakrát a pokaždé nás docela točili. Ale určitě nic dopředu nebalíme a udělám pro postup všechno! Minimálně to pro nás bude cenná zkušenost, kterou náš tým rozhodně potřebuje.

Už tento víkend vás čekají turnajové zápasy s Německem a Nizozemskem. S jakými ambicemi na turnaj do Německa vyrazíte?

Jedeme tam s cílem porazit Nizozemsko a odehrát kvalitní utkání s Německem, tedy týmem z Divize A. Doufám, že uděláme všechno pro to, abychom naši zemi reprezentovali se ctí.

Nadcházející program beachfotbalové reprezentace ČR je opravdu velmi náročný. Čeká Vás již zmiňovaný turnaj v Německu, následně přesun do Číny, a poté kvalifikace na Beach Games. Jak náročný je to podle tebe pro naši reprezentaci program?

Já osobně se turnaje v Číně bohužel nezúčastním. Po zdravotních lapáliích z předešlých let se pro změnu žením, takže jsem od trenéra dostal svolení zůstat doma. Uvidíme, co přinese příští rok. Pokud opět dostaneme pozvánku, rád bych si v Číně konečně zahrál. Zatím je to pro mě takový zakletý turnaj.

Pojďme nyní trochu k tobě. Jsi kapitán reprezentačního výběru ČR, což musí být obrovská zodpovědnost. Jaké úkoly a povinnosti má kapitán před zápasem, během zápasu a po něm?

Tak v první řadě je to pro mě obrovská čest, být kapitánem reprezentačního mužstva. Pásky si nesmírně vážím. Jinak při zápase jsou to klasické věci kapitána, který každý zná, jako los, pozdravení se s rozhodčími a s kapitánem soupeře. Po utkání potom podepsání zápisu. Hlavně se ale snažím dodávat sebevědomí mladším či méně zkušeným hráčům. Při zápase za národní tým je to potřeba, ale na to je nás v týmu zkušených hráčů víc.