V Německu dostali příležitost hráči širšího kádru reprezentace

Utkání s týmem z divize A. Šanci, jak porovnat síly s kvalitním protivníkem měli o víkendu hráči širšího reprezentačního výběru ČR v plážové kopané v zápase s Německem. Matadorem mužstva byl nejlepší český beachfotbalista uplynulé sezóny a kapitán týmu, Filip Vyhnal.

Na víkendovém turnaji v Německu měli možnost se trenérům ukázat také hráči širšího kádru reprezentace. Do německého Ascherslebenu vyrazila dvanáctka hráčů, včetně dvou členů realizačního týmu. Kostru reprezentačního výběru doplnili hráči z kategorie U21, kteří tak měli šanci se ukázat a poprat se o nominaci na nadcházející turnaje. Jak si mladíci vedli a jaký dojem z turnaje má kapitán výběru Filip Vyhnal? „Na turnaj vyrazilo hned pět hráčů, kteří měli na svém kontě pouze jeden start za nároďák. Ze zkušených hráčů jsem tam byl pouze já, Martin Boček a Michal Folejtar. Martin nastoupil bez tréninkové zátěže a Michal se po zranění zúčastnil asi jen 5ti tréninků. Hráli jsme proti mančaftu, který figuruje v divizi A. Němci navíc nastoupili v nejsilnější možné sestavě a nacvičovali si věci na kvalifikaci na Beach Games. První zápas se hrál na 4×12 minut, ten druhý potom na klasické 3 třetiny. V obou zápasech jsme prohrávali o 7 branek, což je z mého pohledu adekvátním výsledek všem výše zmíněným okolnostem. Upřímně si myslím, že kdyby se naše základní Áčko střetlo s tím jejich, mohl to být opravdu super dvojzápas. Bohužel, většina klubu z A týmu odlétá tento týden na turnaj do Číny, takže proto dostali šanci junioři a širší kádr. Prohráli jsme, dostali jsme celkem naloženo, ale nedělal bych z toho nějakou velkou vědu. Určitě jsme v Německu neudělali naší zemi žádnou velkou ostudu. Sami Němci věděli, že jsme na turnaj přijeli se záměrem dát šanci mladým hráčům. Doufám, že si z toho kluci něco odvezli, a pokud se budou chtít beachfotbalu věnovat i na takovéto úrovni, musí na sobě neustále pracovat.“

Reprezentační výběr ČR je v současné době na cestě do Číny. Jejich turnajový program budeme bedlivě sledovat a o výsledcích Vás budeme průběžně informovat. Držte našim hráčům palce, ať se jim podaří udělat v Asii naší zemi co nejlepší jméno.