Velmi dobrý dojem zanechala BS Slavia Praha na Milenium Cupu v Polsku

První únorový víkend proběhl v polských Gliwicích mezinárodní turnaj beach fotbalových klubů. Účast na turnaji si v předstihu zajistila také BS Slavia Praha. První hrací den se naši borci střetli ve skupině s týmy Tonio Sosnowiec a Boca Gdańsk. V prvním utkání nerozhodla o vítězi základní hrací doba, ani nadstavba v podobě prodloužení. Vítězství nakonec slavil na penalty Sosnowiec, a to poměrem 7:7 (0:2 na penalty). Ve druhém utkání byl nad slavistické síly Boca Gdańsk, když utkání skončilo 3:7.

Do druhého soutěžního dne tak nastoupili tuzemští borci do bojů ve skupině o 7. místo. V prvním utkání podali Slávisté velmi dobrý výkon a po závěrečném hvizdu se mohli radovat z vítězství 6:2 nad týmem BSC Pro – Fart Glowno. Ve druhém zápase byl po velkém boji nakonec šťastnější soupeř – Silesia Beach Soccer, který dotáhl utkání do vítězného konce v poměru 3:2. Vývoj ve skupině byl pro naše hráče příznivý, takže BS Slavia Praha nakonec obsadila 7. místo!!

Celkové hodnocení turnaje udělal po návratu domů člen týmu a předseda oddílu, Filip Jeřábek: „Celkově hodnotím turnaj z našeho pohledu maximálně pozitivně. Naše výkony opravdu připomínaly plážový fotbal, a ne pouze fotbal na písku, za což jsme velice rádi. Organizace turnaje byla skvělá, zázemí pro hráče bylo velmi příjemné a soupeři byli opravdu kvalitní. Není tedy nic, na co bychom si mohli stěžovat. Mnoha lidem může 7. místo připadat jako zklamání, pro nás však nebyl výsledek až tak zásadní. Naším cílem bylo prezentovat se kvalitní hrou s co největším množstvím prvků plážového fotbalu. A to se nám podle mého názoru podařilo. Samozřejmě, do budoucna bychom chtěli obě tyto věci skloubit a přidat ke kvalitním výkonům i dobré výsledky. To je teď náš cíl do dalších měsíců. V současné době trénujeme v Praze, a poté nás čeká HSV-Beachsoccer-Wintercup-2019, který se bude konat v německém Ascherslebenu. Doufám, že všichni hráči do té doby doléčí drobná zranění a že budeme schopni na turnaj vyrazit v plné síle.“