Stříbro z mezinárodního turnaje Wintercup 2019 pro BS Slavia Praha

O víkendu 16. a 17. února se v německém Ascherslebenu konal mezinárodní turnaj se zastoupením devíti kvalitních evropských týmů. Do bojů o prvenství zasáhli HSV-Beachsoccer, Bavaria Beach Bazis, BSC Beach Boyz, SandBall Leipzig e.V., 1. FC Versandkostenfrei, Ibbenbürener Beach Soccer Club e.V., Wuppertaler SV Beachsoccer, Herta BSC Beachoccer a nechyběl ani tuzemský zástupcek BS Slavia Praha.

Po úvodních zápasech ve skupinách slavili naši borci nejprve výhru po penaltovém rozstřelu, když zápas s BSC Beach Boyz skončil po základní hrací době 4:4. Za náš tým se postupně trefili Bártl, Valeš a dvakrát Záhorský. Do druhého zápasu nastoupili hráči BS Slavia Praha proti HSV Beachoccer. Kvalitní slávistický výkon korunovalo vítězství v poměru 6:1, po gólech Bártla, Pekárka, Valeše, Záhorského a dvou gólech Trampoty.

Do druhého dne vstoupili Slávisté zápasech proti Wuppertaleru SV, a po soustředěném a zodpovědném výkonu se mohli radovat z vítězství 5:2 a postupem do zápasu o celkové prvenství. Finálovým soupeřem se nakonec stal tým ze špičky německé Bundesligy v plážovém fotbalu, Herta BSC. Po základní hrací době svítil na ukazateli skóre výsledek 3:3. O celkovém vítězi tak musely rozhodnout pokutové kopy! I přes šest proměněných slávistických penalt se nakonec z vítězství radoval soupeř.

Průběh turnaje a výsledky shrnul nejlepší střelec BS Slavia Praha, Daniel Valeš: „Wintercup 2019 v Ascherslebenu nemůžu hodnotit jinak než pozitivně. V první řadě byl pro nás turnaj atraktivní z toho důvodu, že na něj byly přehlášeny také týmy z německé Bundesligy a zápasy s nimi pro nás znamenaly nové zkušenosti. Více než na soupeře jsme se ale soustředili na výkon a zlepšení naší hry, což je pro nás i nadále priorita. Co jsme si na turnaji potvrdili, je fakt, že všichni v našem mužstvu táhneme za jeden provaz, a to nám dávám v těžkých zápasech obrovskou sílu! Jako příklad bych uvedl úvodní zápas ve skupině. Ještě v poslední třetině jsme prohrávali 3:1, ale dokázali jsme průběh utkání zvrátit, a nakonec ho dotáhnout po penaltovém rozstřelu do vítězného konce. Cestou, kterou bychom se chtěli vydat, je především udržení této party pohromadě a neustálý trénink. Co se týká celkových výsledků z turnaje, tak druhé místo zaviněné prohrou po penaltách, a navíc s celkem, jako je Herta BSC, nás může mrzet, jelikož je to již druhý turnaj, ve kterém nám kvůli penaltám nakonec celkové vítězství o chlup uteklo. Na druhou stranu musím všechny naše hráče za předvedenou hru pochválit, která se s každou takovou akcí viditelně zlepšuje a motivuje nás do další práce.“