Vítězové E.ON Beach Junior Cupu v Haagu

beach soccer

Devítiletí fotbalisté SK Dynamo České Budějovice vyhráli v březnu turnaj v plážové kopané E.ON Beach Junior Cup a vyhráli si třídenní pobyt v Haagu a Amsterdamu. Jihočeši hráli i turnaj na pláži a skončili třetí.

https://www.eonrodinnyfotbalek.cz/templates/eon-rodinny-fotbalek-2016/images/layout/logo-header.png

Dynamo si pobyt vyhrálo vítězstvím na finálovém turnaji v Praze, který se v energeticky úsporné E.ON Beach Areně konal 4. března. V rozhodujícím zápase českobudějovičtí mladíci porazili FC Hradec Králové 3:2 po penaltách a vyhráli tak letecký zájezd do Nizozemska.

„Během pobytu kluci viděli vodní kanálový systém Amsterdamu, jeho centrum, stadion Ajaxu Amsterdam i většinu Haagu. Zapojili se také do turnaje na místní pláži, kde je postavena aréna přímo pro plážový fotbal. Viděli i finále plážové kopané dospělých, kde hráli reprezentanti Holandska. Součástí pobytu bylo samozřejmě i koupání v moři,“ uvedl Marek Pagač, vedoucí projektu E.ON Rodinný fotbálek.

Jihočeši odehráli na místním turnaji čtyři zápasy a skončili na třetím místě. „Prohráli jsme jen úvodní zápas na hlavním stadionu se Zwolle, což jsou specialisté na plážovou kopanou. Protože jsme měli o gól horší skóre, unikl nám těsně postup do finále. Zápas o třetí místo jsme pak bez problémů zvládli,“ řekl Jiří Navrátil, hlavní trenér SK Dynamo České Budějovice U9.

„V Holandsku jsou týmy na plážovku specializovaný, my jsme to naopak hráli podruhé. Pro nás to je oživení. Asi největší pecka byla pro kluky prohlídka stadionu Ajaxu. Byli jsme v kabině domácích, v útrobách stadionu i na hrací ploše. Musím říct, že pobyt byl výborně připravený a kluci si to parádně užili,“ dodal trenér.

Pobyt v Nizozemsku si za Dynamo vybojovali Patrik Boček, Jakub Čapek, Nicolas Hron, Filip André Janoušek, Sebastien Kopa, Jan Králík, Jiří Navrátil, Patrik Opelka, Vojtěch Rozboud a Pavel Zeman. Trenérský doprovod tvořili Jiří Navrátil a Adam Gaisler.

Akce se zúčastnili také zástupci českého plážového fotbalu, předseda Jan Dámec a manažer Jakub Jeřábek. „Jsme moc rádi, že jsme mohli být součástí této akce, která přinesla nový vítr do rozvoje plážového fotbalu u nás. Velmi si vážíme, že ganerální partner E.ON Česká republika, s.r.o. si vybral plážový fotbal a připravil turnaje pro kategorii U9. Díky skvělé prezentaci a organizaci, již při kvalifikacích, byly pro děti připraveny skvělé podmínky. Navíc vítězný tým z Českých Budějovic se mohl zúčastnit turnaje v Haagu a navštívit Ajax arénu, což byl pro všechny velký zážitek.“ Tímto bych rád partnerovi a všem, kteří se na akci podíleli poděkoval a těším se na další společná setkání uvedl předseda plážové kopané Jan Dámec.

Fotogalerie z pobytu je na bit.ly/SKD_Nizozemsko

https://www.eonrodinnyfotbalek.cz/templates/eon-rodinny-fotbalek-2016/images/layout/logo-header.png