Vstup do Superfinále nevyšel. Češky nestačily na Švýcarky

Po české mužské reprezentaci nastoupily na hřiště č. 2 i naše holky. První zápas v Superfinále Women´s Euro Beach Soccer League jim nicméně rovněž nevyšel, s favorizovanými Švýcarkami padly 1:4. O jediný český gól v utkání se postarala kapitánka soupeřek Vanessa Meyerová, která si do branky srazila nástřel Veroniky Pilouskové. Druhý zápas odehrají Češky v pátek v 13 hodin proti Anglii.

Ani ve dvanáctém vzájemném utkání Češky nedokázaly na Švýcarky vyzrát. Devátý tým světového žebříčku se ujal vedení už ve 3. minutě, kdy se před brankou prosadila Eva Bachmannová. V úvodní třetině si vytvořily solidní šance i české reprezentantky, pokusy Jany Červeňákové a Veroniky Pýchové se nicméně nesešly s úspěchem.

Ve větší permanenci byla každopádně Gabriela Frolíková. Dobrý zákrok předvedla proti zakončení Andrey Morgerové, následně Alina Grüterová nastřelila tyčku české branky. Blízko druhé trefy v utkání byla posléze Bachmannová, která po úspěšné kličce nedokázala trefit odkrytou branku.

V závěru první třetiny přidala druhý švýcarský gól brankářka Alma Martiová, která se prosadila úspěšným lobem.

Na startu druhého dějství se Švýcarky radovaly už potřetí. Brankářka Martiová tentokrát nastřelila míč na Marinu Kellerovou, jejíž přihrávku před branku zužitkovala znovu Eva Bachmannová. Povedené nůžky následně předvedla Morgerová, brankářka Hedvika Vacíková, která mezitím nastoupila do branky, vyrazila na roh.

Po rychle rozehraném autu zvonila tyč české branky po hlavičce Grüterové. Povedenou akci následně předvedla Kateřina Slavíková, její sólo přes půlku hřiště skončilo střelou mimo. Ve 22. minutě přidala svůj druhý gól v utkání švýcarská gólmanka Martiová, která se trefila znovu přes celé hřiště.

Třetí část hry patřila výhradně českému týmu. Michaela Jablončíková nastřelila z pravé strany tyčku, Veronika Pýchová zase pálila vedle branky. Následovaly další české šance: Jana Červeňáková pálila povedeně z voleje nad branku, tvrdá a velmi dobrá rána Martiny Folprechtové skončila zákrokem brankářky.

Gólu se Češky dočkaly čtyři a půl minuty před koncem. Veronika Pilousková nastřelila míč na branku a švýcarská kapitánka Vanessa Meyerová si hlavou srazila míč do vlastní branky. V úplném závěru utkání si ještě skvělý zákrok připsala Hedvika Vacíková, která vychytala samostatný únik Angely Gebertové.

Česko – Švýcarsko 1:4 (0:2, 0:2, 1:0)

Branky: 32. vlastní Meyerová – 3. a 13. Bachmannová, 12. a 22. Martiová.

Sestava ČR: Frolíková, Vacíková – Matějková, Pýchová, Červeňáková, Pilousková, Hrušková, Folprechtová, Slavíková, Jablončíková.

Hodnocení trenéra Zdeňka Slámy: „Jsem moc spokojený s hrou a nasazením. Holky si vytvořily spoustu šancí a nebály se hrát. I zakončení konečně bylo v pořádku. Bohužel nám to tam nepadlo. Švýcarská brankářka nás vychytala a ještě nám dala dva góly. To rozhodlo zápas. Myslím si, že výsledek je krutý, ale hraje se na góly. Ale pokud holky budou pokračovat s výkonem a trochu zlepší obranu, tak věřím, že se to obrátí.“