Zahraniční hráči hodnotí Fortuna Beach Soccer League

Norbert Iváncsik


Norbert Iváncsik (horní řada, první z pravé strany)

Norberte, jsi jedním z dvojice zahraničních hráčů, kteří se představili v letošní sezóně v Fortuna Beach Soccer League. Z jakého týmu jsi do Slavie přišel?

Už druhý rok jsem členem Energia SC Gyöngyös v maďarské lize. Za dva roky jsme dvakrát vyhráli domácí šampionát a v letošním roce usilovně pracujeme na tom, abychom titul opět obhájili.

Jsi stále velmi mladý hráč, ale za sebou už máš poměrně úspěšnou kariéru. Co o ní můžeš říct?

Ano, to je pravda. Je mi teprve 22 let, ale žádnou velkou kariéru za sebou zatím nemám. Hraju beach fotbal asi 4 roky. Pravidelně nastupuji za maďarský národní tým U21. S kluky jsme 2x vyhráli Talent Cup a 1x jsme skončili na 3. místě. Svůj první mezinárodní start za reprezentaci jsem si připsal v Jesolo na kvalifikaci na Světový pohár v roce 2016.

Co děláš, když zrovna nehraješ plážový fotbal? Jaké máš mimosportovní zájmy a koníčky?

Studuji na univerzitě v Egeru a když zrovna nehraju plážový fotbal, hraju fotbal a futsal. Dělám také plavčíka v termálních lázních. Co se týká mých koníčků, tak rád trávím volný čas s přáteli, rodinou a s bráchou. Rád si také čtu a sleduju filmy.

Máš za sebou několik zápasů v letošním ročníku Fortuna Beach Soccer League, kde jsi nastoupil za BS Slavia Praha. Co si myslíš o kvalitně a úrovni plážové kopané v České republice?

Zatím jsem odehrál 4 zápasy proti čtyřem různým týmům. Všechny zápasy měly podle mého názoru dobrou úroveň. Náš tým je také velmi dobrý. Důkazem toho je naše účast v červencovém Final Four, na které se moc těším! Jsme mladý tým, pomáháme si a bojujeme jeden za druhého.

Máš nějaké sportovní vzory a ikony, ke kterým vzhlížíš?

To mám, především mezi gólmany. Například Elinton Andrade. Je neskutečné, co umí s balonem na noze. Také se mi líbí Peyman Hosseini, který to také umí skvěle nohama a má neskutečný výskok. A jeden z nejlepších je Chris Toth, který hraje v USA a býval to také můj spoluhráč v Energii SC.

Na závěr se tě zeptám, co tvé sportovní sny? Čeho bys chtěl v plážovém fotbalu dosáhnout?

Tak zcela určitě bych se chtěl stát platným členem národního mužstva Maďarska. Moc rád bych si zahrál v A lize a kvalifikoval se na Mistrovství světa. Pokud budu poctivě pracovat a makat, třeba se mi jednou povede stát se nejlepším gólmanem na světě. Za tím je však spousta práce. Já ale pro své sny udělám všechno.

Luca Addarii


Luca Addarri (Spodní řada, druhý z levé strany)

Luco, jsi další ze zahraničních hráčů, kteří nastoupili do zápasů Fortuna Beach Soccer League. Co tě vedlo k tomu, že sis vybral právě naši ligu?

Jsem tu především kvůli mému velmi dobrému příteli a prezidentovi klubu SK Bosnia online EU Teplice. Domluvili jsme se na mé účasti v lize v Portugalsku na Euro Winners Cupu. Potom jsme si zavolali a domluvili se. Zúčastnit se zápasů v České beachfotbalové lize je pro mě nová a velmi zajímavá zkušenost. Poznal jsem zde nové pojetí plážového fotbalu, navázal nové vztahy a poznal skvělé lidi. Každá takováto zkušenost posouvá hráče dál a já se chci neustále posouvat v kariéře dál.

Jsi kvalitní posila našeho letošního zástupce v Lize mistrů. Mohl bys o své kariéře říct nějaké bližší informace?

S plážovým fotbalem jsem začal, když mi bylo 16 let ve svém rodném městě. Se svými spoluhráči jsem vyhrál 2x italskou ligu a 3x italský pohár a 3x Super pohár. Zúčastnil jsem se 6x Euro Winners Cupu a pravidelně dostávám pozvánku do národního týmu Itálie.

Máš za sebou zápasy v české Fortuna Beach Soccer League. Co si myslíš o úrovni naší ligy?

Musím říct, že spíše než po technické stránce, jsou týmy v České lize zaměřené na tu fyzickou. Je to oproti italské lize velký rozdíl a není jednoduché si na to tak rychle zvyknout. Výhodou Itálie je především to, že pláže, a tedy možnost zahrát si beachfotbal je zde každý den. Ale věřím, že Česká liga má velký potenciál k růstu a zcela určitě poroste.