Zahraniční turnaje pro kluby v roce 2024: Jaké jsou možnosti a jak se přihlásit?

Sezona 2024 v plážovém fotbale se naplno rozbíhá. Turnaje se už rozjely i v Česku, možností pro kluby je ovšem hromada i v rámci Evropy. V červnu vyráží loňský český mistr BS Slavia Praha do portugalského Nazaré na tradiční Euro Winners Cup, tedy obdobu Ligy mistrů v beach socceru. Možností je ale více, informace přinášíme v tomto článku.

Varna Beach Soccer Cup

  • 31. května – 2. června
  • Varna, Bulharsko

Na přelomu května a června se v bulharské Varně odehraje už sedmý ročník turnaje Varna Beach Soccer Cup. Akci pořádá Simeon Hristov, který nabízel úhradu ubytování s jídlem pro 11 osob i zajištění dalších nezbytných věcí pro uskutečnění turnaje (startovné, rozhodčí, doktor, voda…)

Půjde už o sedmý ročník turnaje, v posledních dvou letech se ho zúčastnily vždy tři týmy, loni Spartak Varna (Bulharsko), West Deva (Rumunsko) a Burgan Sports Club (Kuvajt), v roce 2022 se místo kuvajtského týmu zúčastnil celek Nistru z Moldavska. Během tří dnů by každý tým měl odehrát čtyři až šest zápasů.

Central European Beach Soccer Trophy (CEBST)

  • 31. května – 2. června
  • Balatonboglár, Maďarsko (Platán Beach)

Ve stejném termínu jako turnaj v Bulharsku se koná rovněž zajímavá akce v Maďarsku. U známého jezera Balaton se odehraje druhý ročník přípravného turnaje pro kluby před začátkem sezony. Jako rozhodčí se turnaje zúčastní i Tomáš Nejedlý, český zástupce na listině FIFA.

Účast na turnaji již potvrdili mistři z Rumunska (West Deva), Nizozemska (Beach Soccer Zeeland) či Maďarska (Bonyhád BSC), dále také další maďarské celky Ujhartyan BSC a Garvittax. Organizátoři ještě čekají na potvrzení týmů ze Srbska, Chorvatska, Rakouska či Slovenska.

Podle informací od pořadatelů se za vstup do turnaje platí poplatek 250 eur. Zdarma je lékař, voda, vstup na pláž pro celý tým a parkování. Organizátoři mohou pomoct se sehnáním ubytování v blízkosti hřiště (pouze tři minuty chůze za 30-35 eur pro jednoho za noc se snídaní).

World Winners Cup

  • 17. – 22. září
  • Alghero, Itálie

Kromě červnového Euro Winners Cupu pořádá federace Beach Soccer Worlwide (BSWW) rovněž World Winners Cup, neboli mistrovství světa klubů. Turnaj je otevřený pro všechny kluby na světě, poplatek za vstup se neplatí. Hraje se jak mužský, tak ženský turnaj. Deadline přihlášek je 10. srpna.

Pro více informací nebo v případě zájmu o účast na některém z turnajů prosím kontaktuje vedení českého plážového fotbalu na e-mailové adrese info@beachsoccer.cz.