Základní část ženské Superligy je u konce. Ovládla ji Slavia, co dvojice pro semifinále?

Superliga žen má za sebou kompletní základní část, dohrála se v sobotu 22. července. Z prvního místa se radovaly hráčky BS Slavia Praha, které zvládly klíčový duel proti BS Bohemians Praha 1905. Zelenobílé jako úřadující mistryně půjdou do Final Four z 2. místa a v semifinále se utkají s FC Hradec Králové. Hráčky „sešívaných“ pak čeká duel proti BS Praha.

Ženská Superliga přinesla před závěrečným dnem základní části jednu velkou změnu. Ze soutěže se v jejím průběhu odhlásil tým BS Dukla Praha. Tři odehrané zápasy tak byly podle Článku 4 Řádu pro oficiální soutěže anulovány a tým byl ze soutěže vyloučen.

Z pěti týmů tedy zbyly čtyři a bylo jasné, že v závěru základní části se bude hrát už jen o umístění v základní části a nasazení pro Final Four. Nejlépe zvládly sobotní den hráčky BS Slavia Praha, které vyhrály tři ze čtyř zápasů. Dvakrát porazily BS Praha, překvapivě padly s FC Hradec Králové, ale poté zvládly nejdůležitější zápas proti BS Bohemians Praha 1905.

Byl to pořádně zajímavý zápas. Bohemians měly dlouho navrch, ještě pět minut před koncem vedly 3:0, ale… Slávistky dokázaly během dvou minut v rozmezí od 32. do 33. minuty srovnat a v posledním minutě zařídila jejich triumf Veronika Pýchová. Tento zápas rozhodl o prvním a druhém místu v základní části.

Třetí nakonec skončil Hradec Králové, který v sobotu přijel ve výborné formě. Nejdříve sice těsně padl o jeden gól s Bohemians, poté ale překvapivě zdolal Slavii a jasně si poradil s celkem BS Praha, který skončil s jedním bodem na kontě čtvrtý.

V semifinále se tak BS Slavia Praha utká s BS Praha a BS Bohemians Praha 1905 vyzve FC Hradec Králové. Nejlepší střelkyní je po základní části Zuzana Dostálová z Hradce, která nasázela 12 gólů. Za ní následují Anna Šubrtová (Bohemians, 9 gólů) a Aneta Jungová s Michaelou Čulovou (obě Slavia a 8 gólů).

Final Four ženské Superligy je na programu poprvé v historii společně s mužskou Fortuna Beach Soccer League v sobotu 29. července i před kamerami ČT sport.

Superliga žen 2023

PosTýmZVV pp.V pen.PVBOBRBody
16401132191313
26400233211212
3620042432-86
4600151633-171