Zasedání České plážové kopané

Zhodnotit letošní sezónu a nastavit cíle pro tu následující. To byl hlavní cíl zasedání, které proběhlo 20. prosince za účasti svazového vedení české plážové kopané, trenérů národních týmů, rozhodčích, zástupců Superligy a členů realizačních týmů.

Zasedání zahájil úvodním slovem předseda Jan Dámec. Po něm dostali prostor jednotliví trenéři, kteří informovali o složení reprezentačních a realizačních týmů, programu sezóny 2019, jejich vrcholech a cílech, které si pro ni plážový fotbal vytyčil.

Program zasedání pokračoval orientací na tuzemské soutěže, včetně nejvyšší soutěže Superligy, ve kterých budou v průběhu nadcházejícího měsíce zástupci týmů informováni o termínové listině a zasílání přihlášek do ní. Ve fázi přípravy jsou semináře pro rozhodčí a trenéry a také možnost získávání nových promotérů, kteří podpoří nadcházející akce.

Aktéři zasedání hovořili také o plánech na rozvoji propagace plážové kopané, a to v rámci fanzón, které jsou součástí festivalů sportovních akcí, promo akcí a dalších aktivit, které budou v následující sezóně vidět.

Součástí programu schůze byla rovněž mládež, která se v nadcházejícím roce dočká série kempů, turnajů a tréninkových jednotek v různých věkových kategoriích. V plánu na další sezónu je také obnova školního beach fotbalového turnaje.

Pro větší zviditelnění plážového fotbalu bylo rozhodnuto o posílení marketingu a médií, které budou v příštím roce připravovat pro fanoušky pravidelné informace, včetně zajímavostí z prostředí tuzemské i světové plážové kopané.