Ženská reprezentace nestačila na Angličanky, zahraje si o 5. místo

Dnes to nebyl úplně den pro naše holky. V portugalském Nazaré prohrály i druhý zápas Women´s Euro Beach Soccer League, se silnými Angličankami padly 0:5. Nejblíže vstřelenému gólu byla na začátku druhé třetiny Míša Jablončíková, která trefila tyčku. Brankářka Bára Sladká se blýskla chycenou penaltou.

Že to bude pořádně těžký zápas, ukázal hned úvod utkání. Angličanky rovnou z rozehry nastřelily tyčku brankářky Báry Sladké. Ve 3. minutě už se radovaly z prvního gólu, když se hlavičkou po autovém vhazování prosadila Martinová.

Druhou trefu přidala ještě do první sirény Clarková. Navíc se ještě jednou třásla i konstrukce naší branky. Od druhé třetiny se obrázek české hry zlepšil, hned z rozehrávky nastřelila tyčku Míša Jablončíková, zatím jediná česká úspěšná střelkyně v Nazaré.

V 16. minutě se po kontroverzní ruce Martiny Folprechtová kopala penalta. Anglickou kapitánku Kempsonovou nicméně parádním zákrokem vychytala Bára Sladká. Následně si Češky vytvořily pár slibných šancí, prosadit se ale nedokázaly.

V polovině utkání navíc přidala třetí anglický zářez Hillierová, která si počkala na nástřel u zadní tyče. V závěrečném dějství pak stvrdily výhru Anglii ještě dalšími dvěma góly Shortová a Kempsonová.

České reprezentantky si po dvou prohrách s Ruskem (1:4) a Anglií (0:5) zahrají v neděli o konečné 5. místo. Hrát se bude v 10:30 (11:30 českého času) a soupeřkami bude třetí tým z druhé skupiny, kde bojují Španělky, Švýcarky, Ukrajinky a Nizozemky.

Hodnocení trenéra Zdeňka Slámy: „Dneska jsem hodně zklamanej, protože si myslím, že Angličanky byly o dost hratelnější soupeř než Rusky. U Rusek to bylo vyloženě o fyzičce, proti Anglii o taktice, kterou holky hlavně v první třetině vůbec nedodržely. Dostaly jsme góly a pak už bylo těžké zápas otočit. Přitom, kdybychom bránili tak, jak jsme začali bránit ve druhé třetině, tak zápas mohl vypadat úplně jinak. Holky se pak trochu zvedly, ale to už bylo pozdě. První třetinu to bylo hodně špatné, všude jsme byli pozdě, neplnili jsme taktické pokyny do obrany, které jsme si řekli.“