Ženy změří síly s evropskou špičkou. Holkám věřím, říká trenér Sláma

Špičkový evropský plážový fotbal se tento týden představí v Nazaré. Nejen mezi muži, ale v portugalském letovisku se představí také ženy. Mezi sedmi zeměmi, které se zúčastní Women´s Euro Beach Soccer League je i česká reprezentace. Naše holky se ve skupině utkají s Anglií a Ruskem, tedy dvojkou a trojkou světového žebříčku. „Víme, že papírově jsme nejslabší, ale Angličanky už jsme porazili, tak víme, že se dá hrát s každým,“ říká trenér Zdeněk Sláma.

Zdeněk Sláma nominoval na WEBSL celkem deset hráček. Nechybí dlouholeté opory Markéta Matějková či Martina Folprechtová. Řešit se musely ale také nějaké absence. „Některé holky nemohly kvůli zranění nebo škole jet, takže nominace byla nakonec jednodušší, než jsem myslel,“ přiznává trenér žen před úterním odletem.

Jak probíhala příprava? „Sešli jsme se po dlouhé době a na prvních trénincích to bylo vidět. Účast na tréninku ale byla výborná. Pokud holky mohly, tak chodily i s U21 nebo na individuální tréninky. Myslím, že teď už jsme připravení a herně už jde vidět, že si holky zvykly na písek,“ říká Sláma.

Trenér ženské reprezentace zároveň prozradil, že mu připravovanou taktiku trochu narušila změna pravidel ohledně brankářky. O co jde konkrétně? Doteď mohla držet míč mimo vápno libovolně dlouhou dobu, nyní už se bude počítat čtyřvteřinový limit i mimo vápno. „Dva měsíce se na něco připravujeme a teď je to jinak. Mám trochu starosti, co s tím.“

Česká reprezentace zahájí celý program ve čtvrtek dopoledne (10:00), kdy se na hlavním hřišti utkají s Ruskem, třetím týmem světa podle světového žebříčku (1000 bodů). Hned o den později ve stejný čas a na stejném hřišti změří síly s Anglií, pro změnu světovou dvojkou (1340 bodů). „Víme, že to bude těžké a po dlouhé době bez zápasu nevíme, jak na tom budeme my i soupeřky. Ale jedeme tam vyhrát,“ říká Sláma sebevědomě.

V neděli pak české ženy čeká ještě zápas o umístění. Pokud skupinu vyhrají, zahrají si finále. Pokud ve skupině skončí druhé, budou bojovat o 3. místo. Pokud skupinu zakončí na 3. místě, zahrají si o konečné 5. místo. Ve druhé skupině jsou Španělsko, Švýcarsko, Nizozemsko a Ukrajina.

„Holkám věřím, na tréninku se mi líbí nasazení i hra, tak doufám, že to přenesou i do zápasů,“ zakončuje Sláma.

Zápasový program žen:

Čtvrtek 17. 6. 10:00 vs. Rusko
Pátek 18. 6. 10:00 vs. Anglie
Neděle 20. 6. 10:30 (o 5. místo), 11:45 (o 3. místo), 14:00 (finále)

Nominace žen:

Karolína Dlouhá
Martina Folprechtová
Gabriela Frolíková
Lucie Hrušková
Michaela Jablončíková
Markéta Matějková
Barbora Pomijová
Veronika Pýchová
Barbora Sladká
Kateřina Slavíková

Trenér: Zdeněk Sláma