Změna realizačního týmu ženské reprezentace: tým povede Radim Nečas

Ještě před úplným startem nové sezony přichází změna u realizačního týmu ženského národního týmu. Ze zdravotních důvodů nebude u reprezentace pokračovat Martin Boček, který nicméně nadále zůstává trenérem mužského nároďáku. Ženský tým povede nově Radim Nečas, současný reprezentační šéftrenér. Jako hrající asistentka mu bude pomáhat Markéta Matějková, která ve stejné pozici působila už vedle Martina Bočka.

Martin Boček převzal ženskou reprezentaci na podzim loňského roku. Tým pod jeho vedením absolvoval několik zimních kempů a dalších tréninků. V prosincových přípravných zápasech v Polsku (2:10 a 1:2) ho nicméně vinou plánované operace zastoupil Michael Lukič.

Vedení českého plážového fotbalu se nakonec kvůli náročnosti vedení obou reprezentací najednou dohodlo s Martinem Bočkem o jeho konci u ženského národního týmu.

Radim Nečas působí u českého plážového fotbalu od roku 2021. U ženské reprezentace pomáhal už v minulosti, od roku 2022 pak přešel do pozice šéftrenéra všech reprezentačních výběrů.

Markéta Matějková patří mezi legendární hráčky českého plážáku. Dlouholetá reprezentační kapitánka naskočila už do vůbec prvních zápasů v roce 2011. S 31 starty za národní tým je jednou z nejčastějších reprezentantek v historii, s 23 góly jí pak nemůže absolutně nikdo konkurovat.

Ženský národní tým čeká přelomový ročník. Na konci června se poprvé v historii představí na Evropských hrách v Polsku, následně se zúčastní tradiční Women´s Euro Beach Soccer League a následovat můžou i další turnaje.

Vedení českého plážového fotbalu děkuje Martinu Bočkovi za odvedenou práci s ženským týmem v průběhu přípravy na novou sezonu a zároveň přeje všem realizačním týmům co nejúspěšnější sezonu 2023!