Gólové hody v Amatérské lize: do čela tabulky se posunuli BSS Praha

I Amatérská Beach Soccer liga umí nabídnout parádní plážák. V pondělní dohrávce 2. kola mezi FC Malibu Mladá Boleslav a BSS Praha bylo k vidění hned 17 gólů! Přetahovanou po celou dobu zápasu nakonec urvali ve svůj prospěch (9:8) mladíci z Prahy, kteří se zároveň posunuli na první místo tabulky. Aktuálně mají na kontě čtyři body, nováčci z Malibu zůstávají na nule.

Za oba celky nastoupily i posily z ligových týmů a reprezentace. V dresu Malibu naskočil Michal Folejtar, na straně BSS se ukázali Filip Krahulec a brankář Jan Bártl. Ten se nakonec stal klíčovým hráčem zápasu. Vstřelil dva góly, výrazně pomáhal s rozehrávkou a zároveň i přes osm inkasovaných gólů zastavil několik velkých šancí soupeře.

Malibu i přes téměř žádnou zkušenost s plážovým fotbalem totiž předvedlo velmi dobrý výkon. V úvodu se dostalo do dvoubrankového vedení, které ale ještě do konce první třetiny ztratilo. Ve druhé třetině se skóre přelévalo ze strany na stranu a do závěrečného dějství se šlo za stavu 5:5.

Rozhodující pasáž přišla v první polovině třetí třetiny. BSS Praha dokázalo nasázet čtyři góly během šesti minut. Úplně hotovo ještě nicméně nebylo, hráči z Mladé Boleslavi dokázali v závěru ještě snížit na rozdíl jediné trefy, na vyrovnání už ovšem nezbyl čas.

Výhru BSS Praha v poměru 9:8 řídil čtyřmi trefami Petr Třešňák, který těžil především z přímých kopů, proměnil hned tři. Na straně Malibu se hattrickem blýskl Jiří Kateřiňák, po dvou gólech přidali František Klíma a Petr Polanka.

BSS Praha aktuálně vede tabulku Amatérské ligy se čtyřmi body. Po třech bodech mají shodně Beach Radlice a BS ViOn, Malibu zůstává s nulou na kontě poslední. Amatérská Beach Soccer liga pokračuje posledním kolem v pondělí 8. května, kdy se zároveň rozhodne o postupujícím do letošního ročníku Fortuna Beach Soccer League.