Amatérský turnaj se hraje už tuto středu! V akci obhájci, Sparta i mezinárodní tým

Ve sváteční středu 8. května se v radlické Beach-aréně koná Amatérský Beach Soccer turnaj. Půjde už o třetí ročník akce, která je pro řadu účastníků prvním seznámením s plážovým fotbalem. Letos proběhne trochu jinak než v posledních dvou letech, hrát se bude pouze v jeden den se zkráceným hracím časem (3×8 minut). Představí se celkem čtyři týmy včetně obhájců z Beach Radlice.

Letos se Amatérský turnaj (nebo chcete-li Amatérská liga) odehraje na svátek, který připomíná konec 2. světové války. Hrát se bude systémem každý s každým, k vidění tedy bude celkem šest zápasů, které se nebudou hrát na tradičních 3×12 minut, ale pouze na 3×8 minut. Program začíná v 10 hodin, končit by se mělo okolo 14:30.

Mezi čtveřicí přihlášených týmů nechybí obhájci trofeje z loňského roku Beach Radlice. Tým mladíků, který má na starosti zkušený trenér Michael Lukič, má ze všech zúčastněných s plážovým fotbalem nejvíce zkušeností. „Očekávám od toho seznámení s pískem po dlouhém zimním období. Pro nás je to zápasové zatížení, abychom věděli, jak na tom jsme, na čem máme zapracovat a zkusíme si taktické věci, pohyb,“ prozradil kouč před startem turnaje pro náš web.

Tým Beach Radlice se zúčastnil obou dosavadních ročníků. V roce 2022 skončil s dvěma výhrami a jednou prohrou druhý za SK Motorlet. Loni se stejnou bilancí už vyhrál, když za sebou nechal BS ViOn Slovakia, BSS Praha a FC Malibu Mladá Boleslav.

V akci se představí také celek BS Effectix, který má ve svých řadách bývalého člena juniorského národního týmu a dokonce i čtyřnásobného seniorského reprezentanta Martina Haniaka: „Pro většinu hráčů z našeho týmu to bude vůbec první seznámení s fotbalem na písku, takže od turnaje nic neočekáváme. Naší jedinou ambicí je si to pořádně užít a hlavně to odehrát bez zranění. Před turnajem nás čeká ještě rychlé opáčko pravidel a můžeme jít na to!“

Velmi zajímavým účastníkem bude také celek BS Galaksia Praha 23, jak nám před turnajem prozradil jeho zástupce Nicolas Boulesteix. Jedná se o tým, který vznikl před necelým rokem a začal hrát Hanspaulskou ligu, kde momentálně působí hned dva jeho týmy. Je složen převážně ze zahraničních hráčů, na soupisce pro Amatérský Beach Soccer turnaj najdeme například Francouze, Skota, Portugalce, ale také Inda, Tunisana či Chilana.

„O tomto turnaji jsme se dozvěděli prostřednictvím sponzorovaného příspěvku na Facebooku a řekli jsme si, že by to mohla být zajímavá zkušenost. Jsme velmi mezinárodní tým. Z 34 hráčů je v našich dvou týmech Hanspaulky a nyní i týmu v plážovém fotbale zastoupeno celkem 21 národností. Určitě se na tuto novou zkušenost těšíme. Doufáme, že se nám podaří překvapit a dobře se předvést. Ale především se také pobavit,“ doplnil Nicolas Boulesteix, francouzský člen týmu.

Na písku se představí také Sparta Praha, poslední z přihlášených týmů. Jedná se o výběr futsalového celku. „Sparta v plážovém fotbale chybí a chceme, aby i v tomto odvětví fotbalu bylo možné si užít atmosféru derby pražských S. Máme tým složený z nováčků plážového fotbalu, ale i z hráčů, kteří si již zahráli i ligu. Budeme se snažit získat možnost stát se součástí nejvyšší soutěže v plážovém fotbale,“ prozradil pro náš web Pavel Plecitý, jeden z hráčů.

Celý program se všemi zápasy se bude živě vysílat na platformě tvcom.cz, což je rovněž jedna z novinek pro letošní sezonu. Na stejné stránce poběží i všechny další akce včetně nejvyšších soutěží mužů i žen.

Amatérský Beach Soccer turnaj 2024

PosTýmZVV pp.V pen.PVBOBBody
132001856
2320011156
331011994
4300033120