Bohemians na Euro Winners Cupu končí. V play off padli s Realem Münster

Nejlepší tým světa ve středu, druhý nejlepší ve čtvrtek. BS Bohemians Praha 1905 mají za sebou extrémně náročný dvojboj na Euro Winners Cupu. V prvním kole play off prohráli s německým týmem Real Münster 2:4 a s turnajem v Nazaré se loučí. I ve čtvrtém utkání každopádně „klokani“ předvedli parádní výkon a skvěle reprezentovali český plážový fotbal. O góly se proti hvězdnému Münsteru postarali Lukáš Trampota a Michal Holý.

Bohemians nastoupili do posledního zápasu bez zraněného kapitána Filipa Vyhnala, dostřídávali tak jen tři hráče. Hned v úvodu se k akrobatickému pokusu dostal Edu Suárez, branku ale minul. Následně měl na druhé straně dobrou příležitost David Radosta, ani nadvakrát ale neprostřelil brankáře. Nůžkami zkoušel štěstí i japonský reprezentant Takaaki Oba, i on těsně minul.

V průběhu první třetiny přibývaly šance především na straně Realu Münster. Catarino, pro změnu člen brazilského národního týmu, pálil z dálky a Patrik Malina jeho ránu skvěle vytáhl na roh. Stejný hráč pak nabídl další pokus nůžkami Takaakimu Obaovi, český brankář byl ale znovu výborně připravený u tyče. A tak mohli jít do vedení „klokani“, David Radosta ale nedokázal propasírovat míč po přihrávce Lukáše Trampoty přes brankáře.

Zkraje druhé třetiny pálil po rozehrávce Španěl Edu Suárez, tentokrát ještě neuspěl. Až v 15. minutě se dostal k nůžkám z úhlu a míč napasoval přesně pod břevno. V polovině zápasu se Lukáš Trampota dostal do brejku, chtěl míč ještě nabídnout nabíhajícímu Jakubu Pekárkovi, ale obrana německého týmu se dokázala včas vrátit, jenže… Následoval aut, Lukáš Trampota si nahodil míč na nůžky a parádně ho pověsil do zadní šibenice!

Aktivní Edu Suárez se snažil hned vrátit vedení na stranu německého celku, zblízka ovšem Patrika Malinu nepřekonal. Další pokus nůžkami v podání Lukáše Trampoty tentokrát nevyšel, střela skončila nad brankou. A mezi tři tyče se nevešla ani rána Catarina.

Povedený úsek hry od Bohemians nakonec zastavila třígólová sprcha v závěru druhé třetiny. Nejdříve přišlo nedorozumění v obraně, které nekompromisně potrestal zapomenutý Joscha Metzler. O půl minuty později si Catarino vyměnil míč s brankářem a trefil se přesně na zadní tyč. A o dalších pár sekund na to nastřelil Edu Suárez nůžkami břevno a Valon Beqiri dorážel do prázdné branky. Tři góly Realu od sebe dělilo jen 55 sekund. Snížit ještě mohl Michal Salák, jeho volej z jedničky ovšem zastavila tyč.

Zkraje závěrečného dějství pálil z přímého kopu z gólové pozice David Radosta, ránu vyslal tvrdou, ale gólman si s ní dokázal poradit. Edu Suárez posléze vypálil nůžkami z ostrého úhlu do tyčky, chvíli na to po kombinaci s Takaakim Obou napálil zblízka Patrika Malinu. V 31. minutě přišla ještě naděje na straně Bohemians. Michal Holý se hlavičkou opřel do centru Lukáše Trampoty a snížil na 2:4.

Zvýšit vedení favorita mohl Catarino, který předvedl krásnou akci zakončenou střelou z pravé strany do další tyčky. V závěru přišly ještě další příležitosti Bohemians. David Radosta vyslal nůžky, se kterými si gólman poradil. Náhradní kapitán za Filipa Vyhnala ještě hlavičkoval mimo branku a v posledních sekundách španělský brankář Jose Carlos sebral radost Lukáši Trampotovi po dalším povedeném akrobatickém pokusu.

„Klokani“ tak končí svou pouť v Nazaré v prvním kole play off. Rozhodně se ale nemají za co stydět, na turnaji předvedli vynikající výkony i solidní výsledky. Dvě výhry ve skupině se počítají, zkušenosti ze zápasů proti nejlepším světovým hráčům rovněž.

BS Bohemians Praha 1905 – Real Münster 2:4 (0:0, 1:4, 1:0)

Branky: 18. Trampota, 31. Holý – 15. Suárez, 22. Metzler, 22. Catarino, 23. Beqiri.

Sestava BS Bohemians Praha 1905: Malina – Pekárek, Trampota, Salák, Radosta – Borovička, Holý, Hemzáček.