Dva góly za sedm sekund, Bohemians padli s Bragou 1:5. Čeká je Real Münster

Čtvrtá sekunda, 1:0 pro Bragu. Sedmá sekunda, David Radosta srovnává na 1:1. Divoký úvod s brankami na obou stranách nabídl zápas BS Bohemians Praha 1905 proti nejlepšímu týmu na světě SC Braga. Český mistr na závěr skupiny Euro Winners Cupu prohrál 1:5 a skončil ve skupině B na druhém místě. Večerní los pavouka play off poslal „klokany“ v 1. kole na německý celek Real Münster, zápas začíná ve 13:45.

Zápas proti Braze? „Bude to pro nás obrovský svátek,“ povídal už před odletem do Nazaré kapitán Filip Vyhnal. Proti českému šampionovi se postavily velké hvězdy světového plážového fotbalu v čele s bratry Leem a Be Martinsovými či Jordanem Santosem. Bohemians nastupovali do duelu už s jistým postupem do play off.

Úvod byl opravdu hodně divoký. Hned z rozehrávky se po kombinaci prosadil ranou z levé strany Jordan Santos. I český tým ovšem kontroval podobným gólem. David Radosta propálil míč skrz zeď Bragy a mohl se radovat ze své druhé trefy na turnaji. Patrik Malina si následně poradil se střelou Jordana Santose i nůžkami Miguela Pintada.

V polovině úvodní třetiny se už Miguel Pintado prosadil, když nechytatelně zakončil svůj únik na branku. Předtím rozhodčí neodpískali hraniční zákrok na Michala Saláka. A za další minutu se Braga radovala ze třetí branky, tentokrát se do brejku dostal Jordan Santos, který vstřelil svůj druhý gól v utkání. V závěru prvního dějství ještě mimo tři tyče pálili Be Martins a Miguel Pintado.

I ve druhé části hry pokračovaly šance na straně portugalského velkoklubu. Filipe Silva z dobré pozice netrefil branku, nůžky Lea Martinse vytěsnil Lukáš Trampota na rohový kop, akrobatický pokus brazilského reprezentanta Filipeho Silvy skončil rovněž mimo tři tyče a s hlavičkou Be Martinse si poradil Patrik Malina.

V 18. minutě se Braga radovala počtvrté. Po chybě v rozehrávce Bohemians se prosadil Duarte Algarvio, který těžil z dobré práce Bruna Torrese. Rúben Brilhante si posléze nepřišel s lobem na Patrika Malinu a další solidní šance Duarteho Algarvia po krásném přiklepnutí Miguela Pintada skončila nad brankou. V úplném závěru druhé třetiny se nicméně Miguel Pintado prosadil a zvýšil vedení Bragy na 5:1.

Patrik Malina měl práci i zkraje třetí třetiny. Nejdříve zastavil příležitost Lea Martinse, dorážka dalšího Brazilce v sestavě Bragy Thangera už mířila nad břevno. Gólman Bohemians následně musel vytasit další famózní zákrok proti nůžkám Miguela Pintada zblízka. Ve 29. minutě mohl svůj druhý gól v zápase přidat David Radosta, z pravé strany ovšem nejdříve nastřelil brankáře a poté trefil z úhlu tyčku.

Další navýšení vedení na straně portugalského týmu odmítl Miguel Pintado. Sice před ním zívala odkrytá brána, ale kanonýr Bragy napálil míč nad břevno. A na konci celého zápasu měl ještě další velkou šanci David Radosta, zblízka ale nedokázal propašovat míč do sítě.

Bohemians po porážce 1:5 skončili ve skupině na skvělém druhém místě se ziskem šesti bodů. Při losu pavouka play off, který se konal v Nazaré ve středu večer po dohrání celého programu, byl míček s nápisem BS Bohemians Praha 1905 vytažen až jako úplně poslední. „Klokany“ čeká v prvním kole souboj s německým týmem Real Münster.

Münster ve skupině rovněž získal šest bodů. Na úvod porazil Nistru Kišiněv 7:3, pak padl s Huelvou 3:4 a na závěr vyhrál nad Le Grand Motte 4:3. Bohemians se se stejným týmem utkali už loni na World Winners Cupu, kdy německý tým posílený například i o bratry Martinse vyhrál 8:0. Nyní sice portugalské hvězdy chybí, v Nazaré nicméně za Real hraje opora brazilského národního týmu Diogo Catarino či japonský reprezentant Takaaki Oba.

Zápas se hraje ve čtvrtek od 13:45 na hřišti č. 2 v Nazaré.

BS Bohemians Praha 1905 – SC Braga 1:5 (1:3, 0:2, 0:0)

Branky: 1. Radosta – 1. a 8. Jordan, 7. a 24. Pintado, 18. Algarvio.

Sestava BS Bohemians Praha 1905: Malina – Vyhnal, Pekárek, Trampota, Radosta – Borovička, Salák, Holý, Hemzáček.