Bohemians se představí na MS klubů! Čeká je i střet se světovými hvězdami

Letošní mistr Fortuna Beach Soccer League se tento týden představí na World Winners Cupu. Druhý ročník mistrovství světa klubů v plážovém fotbale se koná v italském Cagliari, kde se uskutečnilo i Superfinále mužské a ženské Euro Beach Soccer League. Český tým BS Bohemians Praha 1905 se v základní skupině utká s německým vicemistrem Realem Münster a japonským celkem Lazo Apego.

„Klokani“ se do italského Cagliari slétávali postupně. Jako první byl na místě Pavel Stejskal, který už na Sardinii pobýval s ženským reprezentačním týmem v průběhu minulého týdne. Zbytek týmu přiletěl v neděli a pondělí. Času na přípravu mají Bohemians dost, poprvé do akce totiž půjdou až ve čtvrtek.

Sobotní los přisoudil poslednímu českému mistrovi zajímavou skupinu. Ve čtvrtek se Bohemians utkají s japonským týmem Lazo Apego, jehož největší hvězdou je Takuja Akaguma, třetí nejlepší střelec loňského mistrovství světa. A v pátek se „klokani“ postaví německému vicemistrovi Realu Münster, který na turnaj zlákal i portugalské hvězdy – bratry Lea a Be Martinsovi!

V turnaji je celkem 13 týmů, které jsou rozděleny do čtyř skupin (jedna po čtyřech týmech, tři po třech). Vítězové skupin postoupí do semifinále, druhé týmy do play off o 5. – 8. místo a celky na třetích místech čekají zápasy o 9. – 12. místo. World Winners Cup na pláži Poetto začíná už ve středu, český tým má ale ve skupině A volno. A i Bohemians mají pro MS klubů jednu posilu – reprezentačního útočníka Jakuba Janíka, který jinak nastupuje za „vesničany“ z Uherského Hradiště.

Do Cagliari dorazil i slovenský tým BSC Hustý, za který nastoupí rovněž pár známých tváří z české nejvyšší soutěže. Vojtěch Suchánek je kapitánem BS Villagers Uherské Hradiště, v posledních letech ve Fortuna Beach Soccer League nastupovali i Róbert Hustý či Dávid Čarnogurský. Souběžně s mužským turnajem poběží i ženská verze, které se účastní pět celků.

Program BS Bohemians Praha 1905:

Středa 14. září: volno, hraje se zápas Real Münster – Lazo Apego (9:15)
Čtvrtek 15. září: zápas proti Lazo Apego (9:15)
Pátek 16. září: zápas proti Real Münster (9:15)
Sobota 17. září: zápas o umístění (semifinále/play off o 5. – 8. místo/play off o 9. – 12. místo)
Neděle 18. září: zápas o umístění

Nominace BS Bohemians Praha 1905:

Patrik Malina
Marek Borovička
David Radosta
Pavel Stejskal
Michal Salák
Jakub Janík
Roman Hemzáček
Filip Vyhnal
Andy Körtvélyeši

Trenér: Petr Mandík.