Výhra nad Japonci, prohra s Němci. Bohemians si v Cagliari zahrají o 5. – 8. místo

Bohemians mají za sebou základní skupinu na World Winners Cupu. V Cagliari nejdříve ve čtvrtek dopoledne zdolali japonský tým Lazo Apego 5:3, o den později ale nestačili na německý celek Real Münster, kterému podlehli 0:8. Druhé místo ve skupině A znamená, že letošní český mistr si na mistrovství světa klubů zahraje o konečné 5. – 8. místo. V sobotu čeká „klokany“ duel proti Marseille BT z Francie.

Skupina A měla jasného favorita. Německý vicemistr Real Münster totiž vyšperkoval svůj kádr pro World Winners Cup možná nejlepšími hráči světa současnosti: portugalskými bratry Martinsovými. O jak výrazné posily se jedná, ukázal hned první duel, ve kterém německý tým porazil Lazo Apego z Japonska 10:2 a Be Martins nasázel hned pět gólů (bratr Leo jeden).

Ve čtvrtek dopoledne už šli do akce také Bohemians. Vyrovnaný zápas proti japonskému týmu, jehož největší hvězdou je třetí nejlepší střelec loňského mistrovství světa Takuja Akaguma, nakonec zlomil český mistr na svou stranu ve třetí třetině. Rozhodující gól vstřelil v 31. minutě Roman Hemzáček, autor letošní mistrovské penalty ve Fortuna Beach Soccer League. Dvakrát se v utkání prosadil kapitán Filip Vyhnal, další branky přidali Marek Borovička a Michal Salák.

Po výhře nad Lazo Apego měli „klokani“ už jistotu, že nejhůře na World Winners Cupu skončí na 8. místě. Mohlo být ještě ale mnohem lépe! Před Bohemians ovšem stál opravdu velký oříšek: německý vicemistr Real Münster, posílený o bratry Martinsy, jak už bylo zmíněno výše v článku.

Páteční zápas nevyzněl pro Bohemians příliš dobře. Po dvou třetinách prohrával český mistr jen o dva góly, ve třetím dějství ale inkasoval dalších šest gólů. „Klokani“ padli vysoko 0:8, Martinsové vstřelili shodně po dvou gólech.

Jedna výhra a jedna prohra znamená druhé místo ve skupině a pokračování v play off o konečné 5. – 8. místo. Znovu do akce půjdou Bohemians v sobotu od 14 hodin, kdy vyzvou francouzský celek Marseille BT. Druhou dvojici ve stejném pavouku tvoří Napoli Patron BSC a Bologna BS.