Karolína Dlouhá před WEBSL v Nazaré: Postup do Superfinále je náš cíl

Patří mezi opory ženského národního týmu. KAROLÍNA DLOUHÁ reprezentuje Česko v plážovém fotbale od roku 2017, zúčastnila se už několika mezinárodních turnajů. A nechybí ani v nominaci na turnaj Women´s Euro Beach Soccer League v portugalském Nazaré. Češky čekají od pátku do neděle tři zápasy s Portugalskem, Anglií a Ukrajinou.

Jak se těšíš na další mezinárodní akci?
„Těším se moc. Do Nazaré pojedu už popáté, jestli se nepletu. Vždycky si to tam všichni užijeme, poměříme síly a načerpáme zkušenosti na další akce.“

Čekají vás zápasy s Portugalskem, Anglií a Ukrajinou. Se všemi jste hrály i loni, jak vidíš jejich sílu?
„Já osobně jsem proti Portugalkám ještě nehrála. Ale co jsem slyšela, tak bychom si s nimi měly poradit. (usměje se) Anglie je větší oříšek… Sice jsme je jednou dokázaly porazit, ale jsou opravdu šikovné a plážák umí velmi dobře. S Ukrajinkami bychom měly být na stejné úrovni, co si tak pamatuju z loňska. Takže věřím, že letos je porazíme.“

Do superfinále postoupí čtyři nejlepší týmy. Je to váš jasný cíl?
„Určitě je to náš cíl. Po Nazaré máme ještě turnaj na Kanárech, tak se tam musíme na Superfinále pořádně rozehrát.“

Máte za sebou solidní přípravu, dvakrát jste si zahrály s Grembachem, jednou je i po obratu porazily. Teď jste si zahrály proti sobě Superligu. Jak zápasy hodnotíš a pomůže to k lepším výkonům?
„Zápas s Polkami hodnotím asi neutrálně. Měly jsme tam spoustu dobrých i skvělých věcí, které trénujeme, ale stále se objevuje velká spousta chyb, jak v obranné, tak v útočné fázi. Tento dvojzápas i všechny zápas v Superlize nám všem určitě daly spoustu zkušeností do dalších zápasů. Věřím, že nám to pomůže i s kondiční stránkou.“ (usměje se)