BSWW Tour: Norsko v Linci hrát nebude, nahradí jej Bahamy

beach soccer

Měla to být původně odveta za nedělní duel Evropské ligy, jelikož úvodním soupeřem českého týmu měl být na turnaji Nationscup v Linci výběr Norska. Nakonec je vše jinak a tým trenéra Chalupy poměří své síly s hostitelem světového šampionátu v roce 2017. Bahamy si letos již jednou s evropským týmem zahrály. Začátkem dubna dvakrát hostily v Nassau Švýcarsko.  V úvodním duelu zvítězil švýcarský tým vysoko 13:3, o den později zvládl i odvetu. Tentokrát při skóre 9:6.

A spojení obou zemí není překvapivé. Hráči Baham totiž působili ve švýcarské lize již v roce 2014. Průkopníky jsou Christopher Davis a Ehren Hanna, kteří si zahráli v dresu Sable Dancers Bern s nímž tehdy oslavili titul švýcarského mistra. Zatímco Hanna na sebe upozornil 5 góly, brankář Davis sbíral cenné zkušenosti jako týmová dvojka. Zajímavou postavou je i útočník Leslie St. Fleur, který si letos v květnu zahrál za Lazio Řím na mezinárodním turnaji v USA. V kádru italského klubu se sešel s hráči jako Dejen Stankovic nebo Noel Ott.

Mimochodem na přípravě Baham se podílí i jeden z nejlepších trenéru na světě. Angelo Schirinzi zde působí v pozici poradce. Dění kolem Baham tak poněkud připomíná přípravu výběru Tahiti, které hostilo mistrovství světa v roce 2013. I tehdy byla patrná švýcarská stopa v rozvoji plážového fotbalu v této zemi.

Kdo bude mít chuť vidět duel Česká republika – Bahamy na vlastní oči je srdečně zván do Lince. Výkop sobotního zápasu je naplánován na 17:45.