Češi na EBSL v Moldavsku končí čtvrtí. V bitvě o bronz nestačili na Kazachstán

Hlavní cíl před Euro Beach Soccer League v Moldavsku? Postup do zářijového Promotion Final. To se českým reprezentantům povedlo, když ve skupině obsadili druhé místo a dostali se do semifinále. Po sobotní prohře s domácím týmem 2:5 se svěřencům Martina Dlouhého nedařilo ani v nedělní bitvě o bronz. Češi padli s Kazachstánem 1:5 a na turnaji obsadili konečné 4. místo. O jedinou českou branku se postaral Daniel Valeš.

Proti Kazachům dostali příležitost všichni hráči, kteří se do Moldavska vydali. Celé utkání odchytal Lukáš Karpíšek. Češi neměli špatný vstup do utkání, Daniel Valeš pálil nůžkami do boční sítě. Z první trefy se ale radoval soupeř, když se v 6. minutě po pravé straně prosadil Igor Demeško a i přes dva blokující hráče poslal míč přesně k tyči.

Na startu druhé třetiny se po pěkné kombinaci dostal ke střele nůžkami Andy Körtvélyeši, branku ale těsně minul. O chvíli později se Kazaši radovali podruhé, když se po zaváhání ve středu pole trefil Roman Bogdanov. Krátce na to přidal Askar Ažikenov třetí branku Kazachstánu.

V 18. minutě zvýšil Žandos Kazybekov už na čtyřbrankový rozdíl, když si zpracoval míč po výhozu a rychle zakončil k tyči. Hned z rozehrávky následně těsně mimo pálil Lukáš Trampota, gólově se neujaly ani další Valešovy nůžky.

Daniel Valeš se nakonec prosadil. Ve 20. minutě se nádherně trefil patičkou, kterou oklamal všechny obránce i kazašského brankáře.

Ve třetí třetině dostali střeleckou chuť i oba brankáři, kteří si dalekonosnými střelami vzájemně orazítkovali břevna svých branek. Gólový účet zápasu uzavřel v 32. minutě svou druhou trefou v utkání Askar Ažikenov, který dorazil míč do prázdné branky po předchozí šanci Kazybekova.

Češi skončili na Euro Beach Soccer League – divize B v moldavském Kišiněvě na skvělém 4. místě. V září se tým Martina Dlouhého a Václava Spala představí v Portugalsku na Promotion Final. Skvělého úspěchu dosáhl i Lukáš Trampota, který vstřelil sedm branek a stal se nejlepším střelcem turnaje.

Česko – Kazachstán 1:5 (0:1, 1:3, 0:1)

Branky: 20. Valeš – 15. a 32. Ažikenov, 6. Demeško, 14. Bogdanov, 18. Kazybekov

Sestava ČR: Karpíšek, Bártl – Andrle, Borovička, Huráb, Jeřábek, Klíma, Körtvélyeši, Pekárek, Trampota, Valeš, Vyhnal.

Hodnocení trenéra Martina Dlouhého: „Dnešní zápas byl podobný tomu sobotnímu (proti Moldavsku) s tím rozdílem, že dnes jsme udělali mnoho individuálních chyb a prohrávali osobní souboje. Na rozdíl od prvních třech zápasů se nedařila ani kombinace a tomu odpovídá výsledek.“

Konečné pořadí EBSL – divize B: 1. Moldavsko, 2. Estonsko, 3. Kazachstán, 4. ČESKO, 5. Řecko, 6. Slovensko, 7. Litva, 8. Bulharsko, 9. Rumunsko, 10. Švédsko, 11. Norsko.

Nejlepší střelec: LUKÁŠ TRAMPOTA (ČESKO) – 7 gólů
Nejlepší hráč: Andrej Negara (Moldavsko)
Nejlepší brankář: Ruslan Istrati (Moldavsko)