Češi v Algheru brali i individuální ceny: NEJ střelkyně Michaela Čulová a NEJ brankář Jan Bártl

Český plážový fotbal má za sebou úžasný týden! Na Euro Beach Soccer League v italském Algheru slavil mužský nároďák 2. místo v divizi B a především postup mezi elitu v příštím roce. Ženská reprezentace zazářila celkovým čtvrtým místem, což je její největší úspěch v historii. Fantastické výkony se musely projevit také v individuálních oceněních. Michaela Čulová se s osmi brankami stala nejlepší střelkyní turnaje, Jan Bártl byl vyhlášen nejlepším brankářem.

První reprezentační hattrick při výhře 9:3 nad Švédskem, druhý den na to hned další při divokém a zřejmě nikdy nezapomenutelném zápase proti domácí Itálii (7:7, 5:4 na penalty). Michaela Čulová se stala hlavní hrdinkou při tažení české reprezentace za úžasným čtvrtým místem. V zápasech play off se při prohrách s Portugalskem a Polskem (shodně 1:2) postarala o oba české góly.

S osmi góly ve čtyřech zápasech se stala společně s Veronicou Priviteraovou z Itálie nejlepší střelkyní turnaje. „Ocenění si moc vážím, zároveň bych ráda poděkovala všem spoluhráčkám, bez kterých bych ho nezískala. Individuální ocenění je hezká věc, ale kdyby to šlo, ráda bych ho vyměnila alespoň za třetí místo v turnaji,“ prozradila pro náš web.

Z 18 českých gólů na turnaji zařídila téměř polovinu. „Co se týče formy, tak jsem se necítila rozdílně oproti jiným turnajům. Myslím, že nám to sedlo celému týmu. Potom je jednodušší se prosazovat, když celý tým jede na dobré vlně,“ dodala.

Blízko k ceně pro nejlepšího střelce byl v mužské divizi B také Lukáš Trampota. V pěti zápasech nasázel osm gólů, jen o jednu branku ho předstihli Henrik Salveson z Norska a Aaron Clarke z Anglie. Nejlepší český plážový fotbalista z posledních let už doma jednu trofej pro nejlepšího střelce má, v roce 2021 nastřílel nejvíce gólů na turnaji EBSL v moldavském Kišiněvě.

Nejlepším brankářem EBSL divize B se v Algheru stal Jan Bártl. Kromě výborných brankářských výkonů si připsal rovněž jeden gól v prvním zápase ve skupině proti Litvě, při několika dalších střelách měl smůlu. „Je to pro mě obrovská pocta a skvělý pocit získat toto ocenění na takovém turnaji,“ uvedl český gólman.

„Bez tréninků Tomáše Věnečka (trenéra brankářů), dřiny, pomoci a obětavosti všech mých spoluhráčů na hřišti by to bylo o mnohem těžší. Mají na tom všichni velký podíl! K tomu i postup do divize A, je to splněný sen. Všechen ten úspěch posílám a věnuji mému tátovi do nebe,“ poslal vzkaz nahoru.

Vedení českého plážového fotbalu oběma oceněným ještě jednou gratuluje a přeje všem, ať to takhle nebo ještě lépe šlape i nadále!