Češky umlčely plnou arénu v Algheru! Po výhře nad Itálií postoupily do semifinále

Tenhle zápas se zapíše do dějin českého plážového fotbalu! Neuvěřitelná bitva českých reprezentantek o postup do semifinále Women´s Euro Beach Soccer League proti domácí Itálii přinesla divokou remízu 7:7 po prodloužení a skvělé vítězství Češek na penalty. Úžasný úspěch sledovala zaplněná aréna v Algheru i s početným zastoupením českých fanoušků a mužského kádru.

Zápas nicméně nezačal z českého pohledu vůbec dobře. Už po 37 sekundách hry se po autovém vhazování prosadila Veronica Priviteraová. Stejná hráčka přidala druhou trefu ve 4. minutě, když vypálila z dálky. Krátce nato vytáhla první z několika důležitých zákroků Hana Limbergová, která zastavila velkou šanci Giulia Tortarolová.

České reprezentantky se dostaly do zápasu v 8. minutě, když svou první reprezentační branku zapsala Michaela Novotná. Na polovině hřiště měla dost času a prostoru na střelu a trefila se krásně s odrazem o písek. V závěru úvodní třetiny ještě znovu čarovala Hana Limbergová v české brance, která zastavila pokusy Marii Vecchioneové a Veronicy Priviteraové.

Italky se dostaly zpátky do dvougólového vedení v polovině zápasu, když se po autu prosadila Taina Santosová. Velká divočina přišla v poslední minutě prostředního dějství. Nejdříve na 4:1 pro Itálii zvýšila z přímého kopu Francesca Maiorcaová. Následně Italky nepochopitelně zahrály dvakrát rukou před vlastní brankou a byly dvakrát potrestány. Z dorážky po přímém kopu se prosadila Markéta Matějková a posléze z penalty Michaela Čulová. Melania Pisaová navíc viděla červenou kartu.

Utkání se hrálo ve skvělé atmosféře před plnými tribunami hlavního stadionu v Algheru. „Bylo to skvělý, bylo skvělé slyšet češtinu, i když jsme hráli proti domácí Itálii. Plnej stadion, slyšela jsem Čechy, jak nás povzbuzují a podporují, to bylo skvělé,“ hodnotila Hana Limbergová. V úplném závěru druhé třetiny nicméně opět vrátila Italkám dvougólové vedení Taina Santosová po rohovém kopu.

Češky ale hned zkraje třetího dějství vykřesaly znovu naději. Po divoké sekvenci, kdy se před brankou nejdříve neprosadila Michaela Čulová, následně Martina Folprechtová nastřelila břevno, pak se Italky navzájem trefily, míč skončil znovu na tyči a nakonec ho Michaela Čulová dorazila do sítě. Česká střelkyně byla nadále aktivní, v dalších dvou šancích ještě neuspěla.

Vytoužené srovnání přišlo jen 67 sekund před koncem základní hrací doby. Markéta Matějková předala míč Michaele Čulové, která se prosadila ranou z levé strany. „Určitě to byl hodně emotivní zápas, bylo to nahoru dolů, prohrávaly jsme 1:4 a otáčely to. Takže zápas za nás povedenej, ale hodně hektickej,“ oddychovala gólmanka Hana Limbergová.

Pro Michaelu Čulovou šlo o druhý hattrick během dvou dnů. S šesti góly je po základních skupinách nejlepší střelkyní celého turnaje. Divočina pokračovala i v prodloužení. České reprezentantky šly do vedení, když Markéta Matějková otřela svou střelu o jednu z italských hráček a míč doskákal až do branky. Italské vyrovnání zařídila Veronica Priviteraová, která hlavou dorazila míč do sítě po akrobatickém pokusu Debory Naticchioniové.

Pouhých 34 sekund před koncem Markéta Matějková zkompletovala také hattrick, když její rána levačkou skončila pod břevnem italské branky. Domácí tým ovšem dokázal znovu zareagovat, když se přímo z rozehrávky počtvrté v utkání prosadila Veronica Priviteraová. „Ke konci prodloužení jsme vedly, třicet vteřin do konce a Italky to trefí z rozehry… Tam bylo důležité, abychom se nepodělaly a dohrály to s klidem,“ říkala Hana Limbergová.

Zápas musely rozseknout až pokutové kopy. Po třech úspěšných sériích se ve čtvrté neprosadily Debora Naticchioniová a Karolína Dlouhá. Rozhodla nakonec šestá série, když neproměnila italská kapitánka Giulia Olivieriová a zápas ukončila ranou bod břevno Aneta Jungová. „Na penalty jsem si věřila. Věřila jsem, že holky je trefí a jsem ráda, že jsem si dvě chytila,“ povídala šťastná Hanka Limbergová.

České reprezentantky tak senzačně postoupily do semifinále WEBSL. V sobotu se od 14 hodin znovu na hlavním stadionu utkají s Portugalskem. Ve druhém semifinále změří síly Polsko se Španělskem. „Určitě se musíme dobře vyspat a připravit se na další zápasy,“ dodala na závěr česká hrdinka v brance.

Česko – Itálie 7:7, na penalty 5:4 (1:2, 2:3, 2:0 – 2:2 – 5:4)

Góly: 24., 25. a 35. Čulová, 24., 38. a 39. Matějková, 8. Novotná – 1., 4., 38. a 39. Priviteraová, 18. A 24. Santosová, 24. Maiorcaová. Penalty proměnily: Matějková, Čulová, Folprechtová, Pýchová, Jungová. Penaltu neproměnila: Dlouhá.

Sestava Česka: Limbergová (Ročovská) – Jungová, Folprechtová, Hrušková, Čulová – Matějková, Dlouhá, Novotná, Pýchová (Dostálová, Kremrová).