Osmigólová jízda! Češi zvládli derby proti Slovákům, slaví postup do semifinále

Čeští reprezentanti slaví postup do semifinále Euro Beach Soccer League – divize B. Na závěr skupiny si tým trenéra Martina Bočka pohodlně poradil se Slovenskem 8:1 a postoupil z druhého místa za Litvou. Speciální zápas odehrál Filip Vyhnal, který naskočil do svého stého zápasu za národní tým. Jako kapitán se dvakrát dokázal prosadit. V semifinále, které bude zároveň přímou bitvou o postup do elitní divize v příštím roce, vyzve národní tým v sobotu od 10:15 Norsko.

Před utkáním proběhl menší ceremoniál právě pro stovkaře Filipa Vyhnala. Od předsedy Jana Dámce obdržel dres s číslovkou 100 a svým jménem. „Myslím si, že mi to úplně ještě nedošlo. Je to taková věc, kterou ocením spíš časem, ale nikdy jsem nebyl takovej, že bych koukal na svoje osobní statistiky. Jsem kluk do kolektivu, do party a zajímá mě jen kolektivní úspěch,“ povídal po utkání jeden z lídrů reprezentace. Po Tomáši Hurábovi a Martinu Chalupovi je teprve třetím hráčem se stovkou startů za národní tým.

Češi do zápasu proti Slovensku vlétli v plné parádě. Jakuba Pekárka a Daniela Valeše vychytal brankář Martin Chvostek. Po ráně Tomáše Hurába se z dorážky neprosadil ani Michal Salák. První gól padl v 9. minutě, kdy Dominik Andrle vystřelil, míč se od břevna odrazil do slovenského brankáře a od něj do sítě. První trefa český tým uklidnila a ještě do sirény přidal druhý gól Michal Salák, který se prosadil nadvakrát z levé strany.

I ve druhém dějství pokračovala aktivita z české strany. Jakub Pekárek pálil z voleje ještě nad branku. V 16. minutě si Lukáš Trampota na polovině hřiště zvedl míč a parádně ho poslal do šibenice. Hned z rozehrávky se ale ranou prosadil také slovenský kapitán Matej Šmálik.

V závěru druhé třetiny přišly dvě důležité branky českého týmu. Nejdříve jubilant Filip Vyhnal získal míč a zakončil přesně k tyči, následně Jakub Pekárek předvedl podobnou věc jako chvíli před ním Lukáš Trampota. Zvedl si míč na polovině hřiště a poslal ho přesně k tyči.

„Zápas hodnotím určitě kladně. Potřebovali jsme vyhrát, což se podařilo. Vstřelili jsme hodně gólů, byly tam další šance. Odehráli jsme to moc dobře,“ pochvaloval si Filip Vyhnal.

Na začátku třetí třetiny vstřelil Filip Vyhnal svůj druhý gól v utkání, když si znovu zkušeně vybojoval míč a prostřelil slovenského brankáře. „Oslavy mám rád, oba góly byly levou nohou. Upřímně jsem před zápasem čekal, že jeden gól dám, padly tam dva, takže skvělý,“ liboval si český kapitán.

Čeští reprezentanti nepolevili, naopak dál pokračovali v aktivní hře, která přinesla ještě další dvě branky. Lukáš Trampota parádně potáhl míč po pravé straně a našel před brankou zcela osamoceného Daniela Valeše – 7:1. A tečku konečnému skóre dal svou druhou trefou v utkání Michal Salák, kterému předložil míč Marek Borovička.

Češi tak pohodlně zdolali Slováky 8:1 a mohli slavit postup do sobotního semifinále. V něm se střetnou s Norskem, které ovládlo druhou skupinu, když v rozhodujícím zápase porazilo Gruzii. „Českou“ skupinu vyhrála se sedmi body Litva. „Norsko, nebo Gruzie? Za mě osobně je to jedno, protože potřebujeme splnit náš cíl, a to je postup do divize A,“ uzavřel Filip Vyhnal.

Semifinále proti Norsku čeká český tým v sobotu od 10:15 na hlavním stadionu v Algheru.

Česko – Slovensko 8:1 (2:0, 3:1, 3:0)

Góly: 12. a 32. Salák, 23. a 27. Vyhnal, 9. vlastní Chvostek, 16. Trampota, 23. Pekárek, 29. Valeš – 16. Šmálik.

Sestava Česka: Bártl (od 25. Karpíšek) – Pekárek, Andrle, Trampota, Valeš – Vyhnal, Huráb, Folejtar, Salák – Borovička, Sonntag.