Český zástupce poprvé mezi hvězdami! Velká čest, říká Martina Folprechtová

Kdo je aktuálně nejlepší hráč, hráčka a trenér v plážovém fotbale? Světová federace Beach Soccer Worldwide oznámila ve středu užší výběr, ve kterém se poprvé v historii objevil i český zástupce. Mezi nominovanou čtyřicítkou žen je i stálice české reprezentace Martina Folprechtová. „Nesmírně si toho vážím,“ prozradila hráčka, která letos nechyběla v ani jednom utkání národního týmu.

Beach Soccer Worldwide vybral do užší nominace na ocenění celkem 100 hráčů, 40 hráček a 20 trenérů. O vítězích rozhodují reprezentační kapitáni a trenéři. U žen je ještě menší výjimka, že hlasovat mohou také zástupci týmů z World Winners Cupu a Euro Winners Cupu v případě, že federace nemá vlastní reprezentaci.

Hlasování končí 11. října a slavnostní vyhlášení proběhne už tradičně na galavečeru Beach Soccer Stars v Dubaji (6. listopadu). V nominaci nechybí největší světové hvězdy, loni se z trofejí radovali Ozu Moreira, Molly Clarková a jako nejlepší kouč Michail Lichačev.

„Být v užším výběru BSWW je pro mě obrovské překvapení a zároveň velká čest. Nesmírně si toho vážím. Zároveň mi to dodává motivaci do dalších let,“ prozradila pro náš web Martina Folprechtová, historicky první český zástupce mezi vybranými hvězdami.

Opora české ženské reprezentace letos nechyběla v ani jednom utkání. Zúčastnila se jak turnaje Women´s Euro Beach Soccer League v Nazaré, tak Mundialita na Kanárských ostrovech i dvou nedávných turnajů v Itálii – kvalifikace na ANOC World Beach Games i Superfinále WEBSL. Ve 12 zápasech zapsala dva góly.