Čtvrtfinále MS 2024: Bryshtselova show a Portugalsko končí! Dál jde také Brazílie

Čtyři góly, vítězná trefa v poslední sekundě prodloužení. Bělorusko pokračuje na světovém šampionátu v Dubaji ve famózní jízdě. Ve čtvrtfinále si tým trenéra Nica Alvarada poradil také s jedním z největších favoritů na zlato – Portugalskem. Výhru 4:3 po prodloužení režíroval Ihar Bryshtsel, který nasázel všechny čtyři góly. Postup do semifinále slaví také Brazílie, Írán a Itálie.

Čtvrtfinálový program v Dubaji načal duel mezi Brazílií a Japonskem. Jihoamerický favorit měl skvělý start, když už po necelé minutě a půl vedl po trefě Alissona. Do první přestávky nasázel ještě dva góly a po dvou třetinách bylo hotovo, když Brazilci vedli 6:0. Japonci se ale ještě nevzdali, během šesti minut ve třetím dějství dokázali zkorigovat nepříznivý stav z 0:7 na 4:7. V závěru ale favorita uklidnil Catarino.

Evropskou bitvu mezi Běloruskem a Portugalskem jsme popsali už v úvodu článku. Portugalci vedli, když jediný gól v úvodní třetině vstřelil Duarte Algarvio. V první polovině druhého dějství ovšem přišel velký obrat, který režíroval Ihar Bryshtsel, který během šesti minut nasázel hattrick. Favorit z Pyrenejského poloostrova nicméně ještě dokázal srovnat a poslat zápas do prodloužení. To v poslední sekundě rozhodl opět Bryshtsel a poslal Bělorusy do semifinále.

S turnajem se ve čtvrtfinále rozloučily také Spojené arabské emiráty. Ačkoliv se domácí tým dostal v utkání s Íránem do vedení, nedokázal ho udržet. Ve druhé třetině se o obrat postarali Mohamed Masoumi a brankář Seyedmahdi Mirjalili. Írán potvrdil roli favorita a stal se nejlepším asijským týmem na letošním šampionátu. Cesta týmu trenéra Aliho Naderiho ale rozhodně ještě nekončí, v semifinále se nicméně utká s tou nejtěžší váhou: Brazílií.

Závěrečné čtvrtfinále obstarali Italové s hráči z Tahiti. Tým ze souostroví v Tichém oceánu se rychle dostal do dvoubrankového vedení a úřadující šampioni Euro Beach Soccer League měli co dělat, aby se vrátili do zápasu. To se povedlo díky dvěma brankám Marca Giordaniho. O postupu pak Italové rozhodli ve třetí třetině, kdy se postupně trefili Luca Bertacca, Josep Gentilin a Alessandro Remedi.

Semifinále je na programu v sobotu. V prvním duelu, který se hraje od 15 hodin, se utkají Írán s Brazílií. Druhý zápas je v plánu od 16:30, v bitvě o finále se střetne Itálie s Běloruskem. Oba zápasy, stejně jako celý turnaj, můžete sledovat zdarma v přímých přenosech na platformě FIFA+.