Další parádní výkon! Bohemians si v Nazaré poradili i s estonským mistrem

Fantazie! BS Bohemians Praha 1905 zvládli i druhý zápas ve skupině Euro Winners Cupu. Po pondělní výhře nad gruzínským Telavi BSC (5:2) si o den později poradili i s Nömme Olybet. „Klokani“ si zajistili triumf především úžasnou druhou třetinou, kterou ovládli 4:0. Pod konečnou výhru 4:1 se dvěma góly podepsal Lukáš Trampota, který se čtyřmi brankami patří mezi desítku nejlepších střelců celého turnaje po dvou dnech! Po jedné trefě přidali Filip Vyhnal a Jakub Pekárek. Postup do play off už má český mistr jistý, ve středu od 17:45 ho čeká „sváteční“ duel proti portugalské Braze.

Úvodní třetina nenabídla moc šancí ani na jedné straně. První větší příležitost si vypracoval Lukáš Trampota, napoprvé mířil do brankáře, z dorážky pak nad branku. Patrik Malina následně musel likvidovat střelecké pokusy Indreka Palma a španělského brankáře Neneho. V závěru „oťukávací“ první třetiny ještě vypálil Jakub Pekárek, ani jeho zakončení ovšem nenašlo cíl.

Ve druhém dějství už se zápas naplno rozjel. První šance měl estonský tým, Patrik Malina pokryl velkou příležitost Priita Mäeorga a pak skvěle zmenšil úhel dorážejícímu Priitu Raamatovi. V 17. minutě se poprvé měnilo skóre, právě brankář Patrik Malina vyhodil míč na za obranou zapomenutého Filipa Vyhnala, který úspěšnou hlavičkou zakončil své náročné střídání.

Hned na to mohl přidat druhý gól Michal Salák. Sám si vybojoval míč a vypálil pod břevno, gólman estonského týmu nicméně dokázal míč vyrazit na roh. Jen o pár momentů později už se ale Bohemians radovali podruhé, Lukáš Trampota si zpracoval míč, rychle se otočil a trefil se přesně k tyči.

A skvělý úsek hry v podání českého mistra okořenil Lukáš Trampota ještě trefou na 3:0. David Radosta výborně zabojoval u postranní čáry, následně našel hostujícího slávistu před brankou a volej nejlepšího českého plážového fotbalisty za minulý rok propadl brankářovi pod tělem za čáru. Patrik Malina následně očima hlídal nepříjemný nástřel Neneho z druhé strany.

A pak přišla největší lahůdka „klokanů“. Fantastická kombinace začala výměnou míče mezi Patrikem Malinou a Jakubem Pekárkem, gólman Bohemians následně našel dlouhým výhozem Davida Radostu, ten hrudníkem nabil přesně na střelu Jakubu Pekárkovi, který se nemýlil. V závěru úžasné třetiny v podání Bohemians ještě dvakrát bez úspěchu zahrozil Ragnar Rump.

Ragnar Rump pokračoval v aktivitě i na startu závěrečné části hry. Patrik Malina si s jeho dalším pokusem poradil, na dorážku důrazného Janka Remmelgase už ale nestačil. Celá situace byla na hraně faulu, což se hráči Bohemians neúspěšně snažili reklamovat u rozhodčích. Inkasovaná branka každopádně „klokany“ nijak nevykolejila, David Radosta byl kousek od další trefy, když mu před brankou projel míč po nůžkách Lukáše Trampoty mezi nohami.

Marek Borovička pak pálil z přímého kopu vedle branky. V další velké šanci se hned na to ocitl David Radosta, sám před brankářem se ale ani nadvakrát nedokázal prosadit. Ve 30. minutě začaly pořádně bublat emoce, Janek Remmelgas byl totiž pozdě v souboji s Patrikem Malinou, který jeho nevybíravý atak odnesl zraněnou rukou. Zápas každopádně dochytal, krátce poté musel likvidovat střely Vaika Tammeväliho a Ragnara Rumpa.

Závěr zápasu přinesl šance už jen na straně Bohemians. Jakub Pekárek zakončoval po situaci dvou na jednoho, míč už se kutálel do odkryté branky, ale byl moc pomalý. Kapitán Filip Vyhnal následně úctyhodnou ranou z velké dálky orazítkoval břevno estonské branky a Jakub Pekárek ještě vystřihl parádní nůžky, se kterými si poradil brankář.

Bohemians tak po dvou zápasech ve skupině mají na kontě fantastických šest bodů a už před závěrečným duelem proti Braze mají jistotu postupu do šestnáctifinále. Los pavouka play off proběhne po středečním programu v Nazaré. „Klokani“ nastoupí proti nejlepšímu týmu světa na hlavním hřišti ve středu od 17:45.

BS Bohemians Praha 1905 – Nömme Olybet 4:1 (0:0, 4:0, 0:1)

Branky: 18. a 19. Trampota, 17. Vyhnal, 22. Pekárek – 26. Remmelgas.

Sestava BS Bohemians Praha 1905: Malina – Vyhnal, Pekárek, Trampota, Radosta – Borovička, Salák, Holý, Hemzáček.