Skvělý vstup do Euro Winners Cupu! Bohemians zdolali Telavi BSC z Gruzie

Výborně! Bohemians mají za sebou úspěšný vstup do Euro Winners Cupu. V pondělním prvním utkání skupiny B si bez větších problémů poradili s gruzínským týmem Telavi BSC 5:2. Dvěma góly se pod výhru podepsali Michal Salák a posila ze Slavie Lukáš Trampota, první trefou už po 21 sekundách hry otevřel skóre David Radosta. Druhý zápas odehrají „klokani“ v úterý od 17:45 proti Nömme Olybet z Estonska.

Čeští mistři vstoupili do zápasu naprosto famózně. Už po 21 sekundách hry se prosadil David Radosta, který těžil z chybné rozehrávky soupeře. Následně nůžkami do tyče pálil Jakub Pekárek. „Klokani“ hýřili v úvodu aktivitou, dvakrát se do zakončení v krátké době po sobě dostal Lukáš Trampota, z dálky vypálil i Marek Borovička.

V polovině prvního dějství se Bohemians radovali podruhé, po ráně Davida Radosty uspěl hlavičkou z dorážky Lukáš Trampota, ale podle rozhodčích si pomohl faulem. Branka tedy neplatila. Jakub Pekárek následně už podruhé v zápase orazítkoval konstrukci branky, tentokrát břevno. Tyčku nastřelil o chvíli později z přímého kopu také Lukáš Trampota.

V 11. minutě už Lukáš Trampota mohl slavit. Na hraně vlastního pokutového území si zvedl míč a parádní ranou nedal gruzínskému brankářovi šanci. Až v závěru úvodního dějství se připsal první vážnější zákroky také Patrik Malina, když vychytal šance Giorgiho Tchvritidzeho a Gigy Kurshitašviliho.

Bohemians pokračovali ve výborném výkonu i ve druhém dějství. Michal Salák hlavičkou úspěšně tečoval výhoz Patrika Maliny přesně na zadní tyč – 3:0. Do šancí se ovšem začal dostávat i gruzínský celek, pokus Aslana Ashiroviho skončil vedle. V 16. minutě nastřelil další tyčku kapitán Filip Vyhnal.

Následně se z levé strany skvěle na střed uvolnil Lukáš Trampota a střelou po zemi přidal už čtvrtý gól Bohemians. Patrik Malina pak fantasticky vyrazil ránu Giorgiho Murvelašiviliho z rozehrávky. V závěru druhé třetiny přišly další krásné akce v podání Bohemians. Filip Vyhnal si narazil míč s Davidem Radostou a těsně minul šibenici. Následně podobnou akci předvedl i Jakub Pekárek, jehož střelu gólman vytlačil na rohový kop.

V úvodu závěrečné části hry se blýskl Patrik Malina, který zastavil šanci nejlepšího hráče Telavi – Giorgiho Tchvritidzeho. O pár sekund později trefil míč před brankou ruku Jakuba Pekárka a z nařízené penalty se nemýlil Aslan Ashirovi. Čtyřgólové vedení mohl rychle vrátit David Radosta, zcela osamocený před brankářem ale nedokázal trefit míč ideálně.

Skóre se neměnilo ani po další povedené akci českého týmu. Výhoz Patrika Maliny našel přesně Michala Saláka, ten skvěle našel nabíhajícího Jakuba Pekárka, který ovšem ztroskotal na brankářovi, od něhož se míč odrazil ještě do břevna. Gruzínci se ještě nevzdali, ve 30. minutě se krásně mezi dvěma hráči uvolnil Lasha Kukujanašvili a snížil na 2:4.

Zbytek zápasu si už nicméně „klokani“ v pohodě pohlídali. Čtyři minuty před koncem navíc předvedli další parádní kombinaci, která skončila pátým gólem. Jakub Pekárek našel volného Lukáše Trampotu, jehož střela ještě v brance neskončila, ale dorážka Michala Saláka už ano. V závěru ještě famózní bombou z dálky orazítkoval další tyč Marek Borovička.

Bohemians tak mají za sebou výborný vstup do Euro Winners Cupu. Ve skupině B si připsali tři body na své konto, které budou chtít rozšířit hned v úterý. Od 17:45 nastoupí na hřišti číslo 4 proti estonskému mistrovi Nömme Olybet.

BS Bohemians Praha 1905 – Telavi BSC 5:2 (2:0, 2:0, 1:2)

Branky: 11. a 17. Trampota, 14. a 33. Salák, 1. Radosta – 26. Ashirovi, 30. Kukujanašvili.

Sestava BS Bohemians Praha 1905: Malina – Vyhnal, Pekárek, Trampota, Radosta – Borovička, Salák, Holý, Hemzáček.