EBSL v Algheru zná složení skupin! S kým se utkají české reprezentace?

Národní týmy mužů i žen už znají své soupeře na Euro Beach Soccer League v Algheru. BSWW nakonec skupiny v mužské divizi B, ani v ženské kategorii nelosovala, ale určila podle pořadí v posledním ročníku. Tým trenéra Martina Bočka čeká atraktivní skupina s Anglií, Litvou a Slovenskem, ženský tým se pak střetne s domácí Itálií a Švédskem. A jak vypadá program zápasů?

V mužské Euro Beach Soccer League divizi B se představí celkem osm týmů. Při určování do skupin byla vytvořena tabulka podle pořadí v minulé sezoně EBSL, které se český tým kvůli místu konání v Moldavsku nezúčastnil. V pořadí mu tak patřilo až 6. místo, tedy první mezi novými týmy, které se do pořadí zařadily podle aktuálního rankingu BSWW.

Ve skupině A se Češi střetnou s Anglií, Litvou a Slovenskem, se kterým půjde určitě o velmi pikantní duel. Ve druhé skupině se pak nachází Norsko, Gruzie, Malta a Švédsko. Ve skupině odehraje každý tým pochopitelně tři zápasy, dva nejlepší z každé skupiny postoupí do sobotního semifinále. Týmy na třetích a čtvrtých místech čekají zápasy o konečné 5. až 8. místo.

Vítěze semifinálových duelů čeká v neděli finále. Oba celky si každopádně už postupem do finále zajistí postup do divize A v příštím roce.

Skupiny pro mužskou EBSL – divize B v Algheru:

Skupina A: Anglie, Litva, ČESKO, Slovensko
Skupina B: Norsko, Gruzie, Malta, Švédsko

Program českého týmu:

Středa 20. 9. 11:30 Česko – Litva (hřiště 2)
Čtvrtek 21. 9. 14:00 Česko – Anglie (hřiště 2)
Pátek 22. 9. 11:30 Česko – Slovensko (hřiště 2)
Sobota 23. 9. zápas o umístění (semifinále, nebo o 5. až 8. místo)
Neděle 24. 9. zápas o umístění

V ženské Euro Beach Soccer League se letos představí celkem devět zemí. Kromě šestice z loňského roku včetně Česka přibyly také Nizozemky, Polky a Švédky. I zde se nelosovalo a skupiny se určily podle pořadí z minulého roku, kde ovšem domácí Itálie byla posunuta na pozici číslo 1.

Český tým loni skončil šestý, takže skočil právě do skupiny A k domácí Itálii, se kterou má čerstvou zkušenost z Evropských her v Polsku. Do stejné skupiny „spadlo“ také Švédsko, které český tým dokázal porazit loni v kvalifikaci na ANOC World Beach Games v Catanii. Ve skupině B se nachází Španělsko, Anglie a Polsko, v céčku pak Portugalsko, Ukrajina a Nizozemsko.

Každý tým ve skupině odehraje tedy dva zápasy, další formát už je trochu složitější než u mužů. Do semifinále postoupí vítězové skupin a nejlepší tým na druhých místech. Zápasy o konečné 5. až 8. místo budou čekat horší dva týmy na druhých místech a dva lepší týmy z třetích míst ve skupinách. Tým, který ve skupině skončí nejhůře, už si o víkendu v Algheru nezahraje vůbec.

Skupiny pro ženskou EBSL v Algheru:

Skupina A: Itálie, ČESKO, Švédsko
Skupina B: Španělsko, Anglie, Polsko
Skupina C: Portugalsko, Ukrajina, Nizozemsko

Program českého týmu:

Čtvrtek 21. 9. 16:45 Česko – Švédsko (hřiště 2)
Pátek 22. 9. 16:45 Česko – Itálie (hřiště 1)
Sobota 23. 9. zápas o umístění? (semifinále, nebo o 5. až 8. místo)
Neděle 24. 9. zápas o umístění?