FBSL před nabitým víkendem: Bohemians kralují, zvládli i šlágr. Bitva o postup

Fortuna Beach Soccer League má před sebou extrémně nabitý víkend. V sobotu a v neděli je na programu dohromady 13 zápasů! Při dohrávce základní části se rozhodne o kompletním složení Final Four, které už s jistotou nemine úřadující mistry z BS Bohemians Praha 1905. „Klokani“ mají po šesti zápasech na kontě plný počet bodů a míří za vítězstvím v základní části. O další místa ve Final Four nicméně bude ještě boj.

Ve čtvrtek se odehrál dlouho očekávaný souboj. Poprvé od loňského finále se utkali Bohemians se Slavií. „Sešívaní“ sice po brance Jakuba Pekárka vedli, čtyřgólová smršť v rozmezí od 18. do 22. minuty nicméně rozhodla o triumfu „klokanů“, kteří se nakonec radovali z výhry 8:5. Hattricky zapsali hned dva hráči: David Radosta a Zdeněk Sláma.

Další tři zápasy se odehrály v pátek, kdy se v akci představilo všech šest týmů. Vše načal souboj mezi Ladronkou a Slavií, ve kterém došlo k menšímu překvapení. Ladronka dál ukazuje, že se na letošní ročník dobře připravila a porazila loňského finalistu 6:5. O výhře rozhodla v podstatě už po dvou třetinách, kdy vedla o tři góly. Další dvě branky zaznamenal Tomáš Huráb. Došlo i na první vyloučení v sezoně, zápas nedohrál slávistický kapitán Filip Jeřábek.

O první body v sezoně usilovala reprezentace do 20 let. Proti Dukle sice dlouho prohrávala po trefě Petera Rusiňáka z přímého kopu z poloviny hřiště. Když ale Filip Waiz v 29. minutě vyrovnal, už to vypadalo na prodloužení. Nastavený čas nicméně odvrátil Roman Letko, který necelé dvě minuty před koncem rozhodl a znovu o něco přiblížil premiérovou účast Dukly ve Final Four.

A v posledním pátečním utkání padlo nejvíce branek, celkem šestnáct. Villagers, kterým se letos zatím nedaří podle předpokladů, sice nad Bohemians vedli po první třetině, i tak odcházeli s jedenáctigólovým přídělem. Divoký triumf 11:5 řídil s pěti góly David Radosta, hattrick zaznamenal také Miloslav Klíma.

Bohemians mají po šesté výhře z šesti zápasů už jistou účast ve Final Four, navíc směřují za vítězstvím v základní části. Do bitev o titul mají slibně nakročeno také Ladronka a Dukla. Trochu se trápí Slavia, která po dvou úvodních výhrách dvakrát zaváhala a teď o víkendu musí nutně zabrat. Do elitní čtyřky se totiž zcela jistě budou chtít prokousat „Vesničani“ z Uherského Hradiště.

Zajímavá je také situace na čele tabulky střelců. Bohemians mají mezi nejlepší pětkou hned čtyři zástupce! S deseti brankami zatím vévodí David Radosta (Bohemians) a Tomáš Huráb (Ladronka). Následuje Miloslav Klíma (Bohemians) s devíti góly a po sedmi trefách mají jeho spoluhráči David Černý a Zdeněk Sláma.

Fortuna Beach Soccer League pokračuje šesti sobotními zápasy, startuje se už v 10 hodin. Dalších sedm zápasů je pak na programu v neděli, pak už bude zbývat jen dohrávka mezi Ladronkou a Slavií. Počasí má být o víkendu extrémní, pokud tedy plánujete zavítat do Beach-arény, nezapomeňte se pravidelně občerstvovat. Zápasy lze také sledovat na Twitchi Beach Soccer Czech.