FBSL zná účastníky Final Four! Základní část opanovali Bohemians, smutní Dukla

Základní část letošního ročníku Fortuna Beach Soccer League je už téměř minulostí. Zbývá dohrát poslední zápas mezi Slavií a Ladronkou, který už rozhodne pouze o konečném nasazení pro Final Four. Už nyní jsou jasné první dvě pozice: bez ztráty bodu v deseti zápasech jasně dominovali Bohemians, kteří jsou aktuálně dokonce jediným týmem s plusovým rozdílem ve skóre! Z druhého místa půjdou do bitev o titul BS Villagers Uherské Hradiště.

Úřadující mistři z Bohemians si opravdu podmanili letošní základní část. Deset zápasů, deset výher, 30 bodů a famózní skóre 78:26. Na jízdu „klokanů“ neměl nikdo nárok. Situace za nimi už byla pořádně zajímavá a také zamotaná…

O víkendu se odehrálo neskutečných 13 zápasů, z toho šest v sobotu a sedm v neděli. To vše v extrémním horku, které v Praze panovalo především v sobotu. Kromě Bohemians si dobrou pozici pro Final Four držela Ladronka, o zbývající dvě místa ovšem proběhla úchvatná bitva mezi Slavií, Villagers a Duklou.

Celý víkend nejlépe zvládli „Vesničani“. V sobotu porazili Slavii i Duklu a v neděli přidali další tři výhry nad Ladronkou, ČR U20 a znovu Slavií. Suma sumárum pět zápasů za víkend, pět výher a skok na jisté 2. místo po základní části.

Ladronka během víkendu zapsala sice jen jednu výhru ze čtyř zápasů, díky dostatečnému počtu bodů z předchozích utkání to ovšem tradičnímu celku stačilo k jistotě postupu. Největší drama tak svedla trochu překvapivě Slavia s Duklou.

Týmy, které úvodním duelem načaly letošní sezonu Fortuna Beach Soccer League, se střetly v neděli odpoledne v naprosto klíčovém utkání. Slavia potřebovala jakoukoliv výhru k jistotě postupu, Dukla byla v horší situaci. Potřebovala vyhrát ideálně o dva góly a více, aby měla lepší vzájemné zápasy a pak ještě doufat v zaváhání „sešívaných“ proti Villagers.

Zápas byl pořádně vyhrocený od samotného úvodu. A také dost opatrný, skóre otevřel až ve 14. minutě Eduard Topor. Slávistům se podařilo vyrovnat z penalty zásluhou Jana Záhorského ve 27. minutě, jen o dvě minuty později nicméně poslal Duklu znovu do vedení Vojtěch Chocholouš. Klíčovou remízu nakonec zařídil Lukáš Kubišta. A když v prodloužení Štěpán Fiter rozhodl o výhře Slavie, bylo hotovo.

Dukla tak počtvrté v řadě skončí na 5. místě. Slavia se naopak dostala z kritické situace a dál může usilovat o svůj třetí titul. Účast ve Final Four má jistou, ve zbývající dohrávce proti Ladronce se ještě rozhodne, kdo půjde do semifinále z 3. místa.

Víkendové zápasy také pořádně pohnuly tabulkou střelců. Korunce krále se výrazně přiblížil David Radosta z BS Bohemians Praha 1905, který má na kontě už 23 gólů. Druhý v pořadí, jeho spoluhráč Miloslav Klíma, je na 15 brankách a ztrácí tak už propastných osm tref. Na třetím místě jsou se 12 góly Jakub Janík z BS Villagers Uherské Hradiště a další „klokan“ Michal Salák.

Final Four Fortuna Beach Soccer League je na programu v sobotu 29. července v radlické Beach-aréně. Stejně jako v předešlých letech se bude vysílat v přímých přenosech na ČT sport.